Domov Novinky Gigabyte uvádza na trh základné dosky s čipsetom Z170

Gigabyte uvádza na trh základné dosky s čipsetom Z170

Zdielať

S nástupom procesorov Intel Skylake boli na trh vydané aj nové základné dosky, zatiaľ teda len s čipsetom Z170. V ponuke ich má samozrejme aj Gigabyte, ktorý si ako zvyčajne pripravil rôzne série vrátane herných.

Gigabyte chipset Z170

Základné dosky Gigabyte Z170 výrobca prezentuje v podobe troch radov – základné Ultra Durable, herné G1 Gaming a SOC (Super Overclock) ako špeciálne pre pretaktovanie. Dočkáme sa podpory pamätí DDR4 SDRAM, ale aj starších DDR3 a vďaka Intelu tiež možnosti jemného ladom frekvencie Base Clock (BCLK) a to po 1 MHz.

Základné dosky Gigabyte sú vybavené kontrolérom a portami s rozhraním USB 3.1. Ten je napojený pomocou štyroch liniek PCI Express 3.0, ktoré majú celkovú priepustnosť 32 Gbps. Popri tom sa dočkáme i nového konektora USB typ C a ďalej sa môžeme tešiť na audio Creative Sound Blaster ZxRi s odstupom signálu od šumu cez 120 dB.

Herné modely ponúknu sieťové riešenie Killer DoubleShot-X3 Pro, ktoré kombinuje dve Ethernetové rozhrania a Wi-Fi. Samozrejmosťou je prioritizácia na sieti a využitie najrýchlejšieho rozhranie pre dáta, ktoré majú prednosť, Ultra Durable tu budú doplnené o istý PCIe One Piece Metal Shield, čiže kovový obal konektorov PCI Express ×16, ktoré tak majú lepšie odolávať ťažkým grafickým kartám.

Zdroj: Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno