Domov Novinky Gigabyte prináša nové grafické karty zo série Xtreme Gaming Lineup

Gigabyte prináša nové grafické karty zo série Xtreme Gaming Lineup

Zdielať

Spoločnosť Gigabyte si pripravila úplne novú sériu grafických kariet GeForce s čipmi Maxwell. Ide o rad Xtreme Gaming Lineup, do ktorej patrí celkom päť nových modelov od GTX 950 až po výkonný GTX Titan X. Nová séria obsahuje päť kariet – GeForce GTX 950, GeForce GTX 970, GeForce GTX 980, GeForce GTX 980 Ti a GeForce GTX Titan X.

Gigabyte GeForce GTX Xtreme Gaming Maxwell 01

Chýba tu GTX 960, ktorá by mohla doraziť neskôr, čo by s najvyššou pravdepodobnosťou bol už 4GB model, lebo 2GB modely NVIDIA posiela do zabudnutia. Výkonnejší z týchto nových modelov sú vybavené výkonným chladičom WindForce 3X s tromi ventilátormi a popri tom nám Gigabyte sľubuje tiež pretaktovanie už z továrne a posilnenej napájanie pre ďalšie pokusy.

Gigabyte GeForce GTX Xtreme Gaming Maxwell 06

Jadrá grafík si pre tieto karty Gigabyte podľa vlastných slov starostlivo vyberá pomocou procesu Gauntlet Sorting. Ide o proces, v ktorom firma vyberie jednotlivé čipy, ktoré majú najväčší potenciál na pretaktovanie a ostatné použije pri bežných modelov grafických kariet.

Gigabyte GeForce GTX Xtreme Gaming Maxwell 07

Jedna grafika sa líši od ostatných – ide o GeForce GTX 980 Ti Xtreme Gaming WaterForce, ktorá je vybavená vodným chladením a výrobca sa chváli, že vďaka tomu má o 38,8% nižšie teploty ako karta chladená vzduchom v záťaži. Vodný blok pokrýva aj pamäte a VRM, takže nejde o hybridné chladenie, ktoré by vyžadovalo ďalšie ventilátor priamo na karte.

Zdroj: wccftech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno