Domov Novinky Gigabyte: Nová doska X99-SOC Champion a počítač Brix

Gigabyte: Nová doska X99-SOC Champion a počítač Brix

Zdielať

Gigabyte uvádza dva nové produkty: základnú dosku Gigabyte X99-SOC Champion a nový kompaktný počítač Gigabyte Brix postaveného na novej 5. generáciu procesorov Intel. Pri predstavení základnej dosky sa konala aj demonštrácia pretaktovania naživo, keď prešla zaťažkávacou skúškou testerov spoločnosti (HiCookie, Sofos1990 a Dinos22).

Gigabyte X99-SOC Champion 01

Základná doska v súčasnosti drží svetový rekord v najvyššej dosiahnutej frekvencii pamätí DDR4, bola pretaktovanie pomocou tekutého dusíka, za účelom zistiť, akého nového svetového rekordu možno dosiahnuť naživo na akciu.

Gigabyte X99-SOC Champion 02

Vďaka najnovšiemu čipsetu Intel X99, podpore procesorov Intel Core i7 Extreme Edition (socket LGA 2011-v3) a najnovších pamätí DDR4 je doska postavená tak, aby dosiahla extrémov. Jednou z mnohých funkcií je návrh DIMM slotov pre to najextrémnejšie pretaktovanie pamätí.

Gigabyte X99-SOC Champion 03

Základná doska sa môže pochváliť digitálnym napájaním International Rectifier, ktoré 4. generáciu digitálnych PWM regulátorov a 3. generáciu radičov PowIRstage umožňujúci nadšencom vyťažiť z nových procesorov Intel Core i7 Extreme Edition skutočné maximum.

Gigabyte X99-SOC Champion 04

Doska ponúka pre dátové úložiská maximálnu rýchlosť prenosu dát vďaka portu Turbo M.2 s prenosovou rýchlosťou 20 Gbps a konektora SATA Express s prenosovou rýchlosťou 10 Gbps, ktorá je potrebná pre rýchlejšie pripojenie najlepších SSD, tiež ponúka návrh PCI Express, ktorý využíva 100% zo všetkých 40 procesorových PCIe liniek pre maximálny výkon.

Gigabyte X99-SOC Champion 05

Okrem tejto dosky uvádza spoločnosť aj minipočítače Brix a Brix S, ktoré sú k dispozícii s novými procesormi 5. generácie Intel Core. Tie sú navrhnuté tak, aby sa zmestili do dlane, ponúkajú vyšší výpočtový výkon vďaka novým 14 nm procesorom s najnovšou integrovanou grafikou HD 5500 od spoločnosti Intel.

Gigabyte Brix 01

K dispozícii budú v rôznych konfiguráciách s procesormi 5. generácie Intel Core, či už najnižšia verzia s dvojjadrovým Core i3-5010U, dostupné bude tiež dvojjadrové Core i5-5200U až po výkonné dvojjadrové Core i7-5500U.

Gigabyte Brix 02

K dispozícii je duálny videovýstup cez HDMI a Mini DisplayPort (vrátane natívnej podpory 4K displeja), bezdrôtové pripojenie pomocou priloženého dvojpásmového Wi-Fi 802.11 ac/Bluetooth 4.0 modulu, VESA držiak pre montáž na stenu alebo zadnú stranu monitora, rovnako ako štvoricu USB 3.0 portov.

Gigabyte Brix 03

Verzia s procesorom Core i7 sú vybavené technológiou NFC, vďaka ktorej idú spárovať s iným NFC zariadením. Až 8 profilov umožní používateľom ľahko nastaviť ľubovoľný počet príkazov, ktoré majú byť vykonané. Technológia NFC pracujúca v spolupráci s mobilnými zariadeniami zjednodušuje každodenné úlohy, ako prihlasovanie k účtom alebo autorizácie platby.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigabyte GA-X99-SOC Force poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Gigabyte BRIX GB-BXi7-4770R poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno