Domov Novinky Gigabyte GSmart GX2: 5“ smartfón ľahší ako jablko

Gigabyte GSmart GX2: 5“ smartfón ľahší ako jablko

Zdielať

Gigabyte uvádza na trh nový GSmart GX2 s 5“ Full HD IPS displejom chráneným sklom Dragontrail. Tajuplný čierny model má telo z horčíkovo-hliníkovej zliatiny, čo je základom jeho nízkej hmotnosti (135 gramov). Ukrýva v sebe štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon, technológiu DSDA (Dual SIM Dual Active) či podporu USB OTG.

Gigabyte GSmart GX2 01

Základom telefónu je štvorjjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 a 2 GB RAM. Dve SIM karty v jednom telefóne už nie sú nezvyčajné, dve šachty na SIM karty sú k dispozícii v takmer celom portfóliu značky GSmart. Avšak dve aktívne SIM karty súčasne, to je výnimočná funkcia.

Gigabyte GSmart GX2 03

Technológia DSDA (Dual SIM Dual Active) umožňuje viesť dva hovory súčasne z dvoch rôznych SIM kariet, pričom takýto hovor môžete aj spojiť do konferenčného hovoru. Máte hovor na jednej SIM karte a niekto sa  pokúša dovolať na tú druhú? V prípade Dual SIM telefónov sa druhý „tvári“ ako nedostupný, avšak v prípade DSDA technológie ste dostupný na oboch SIM kartách súčasne.

Gigabyte GSmart GX2 05

Displej je chránený ochranným sklom Dragontrail, GSmart EZ Key je špecializované tlačidlo na ľavej hrane, ktorého krátkym podržaním spustíte ľubovoľnú aplikáciu, skratku či funkciu. Jeho dlhé podržanie spustí fotoaparát.

Gigabyte GSmart GX2 04

DTS Studio Sound prináša lepší zážitok pri počúvaní basov a celkové vylepšenie zvukového vnemu. Smartfón má aj dvojicu fotoaparátov, zadný má 13 MPx, predný 2 MPx a tktiež je tu prítomná aj podpora HDR snímok. Batéria má 2200 mAh, odporúčaná maloobchodná cena je 219 eur s DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Aktuálna cena GIGABITE GSMART GX2 v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno