Domov Novinky Gigabyte Brix Pro: miniatúrne PC s Core i7 a Iris Pro

Gigabyte Brix Pro: miniatúrne PC s Core i7 a Iris Pro

Zdielať

Gigabyte Brix ProGigabyte si pripravil zaujímavý malý počítač Brix Pro, ktorý cez svoje rozmery obsahuje výkonný procesor Intel Core i7-4770R, o ktorom sa už dlho vie, že prinesie doposiaľ najvýkonnejší integrovanú grafiku firmy Intel – Iris Pro 5200.

Gigabyte Brix Pro sa nás teda snažia nalákať na malé rozmery a tiež slušný výkon. Však procesor Core i7-4770R sa radí medzi najlepšie modely generácie Haswell a všetky ostatné potom necháva za sebou vo výkone grafického jadra Iris Pro 5200. O tom sme sa zmieňovali v recenziu procesore Core i7-4770K , kde bola spomenutá aj jeho pamäť EDRAM s kapaciitou 64 MB, ktorá má výrazne zvýšiť grafický výkon.

Core i7-4770R však nie je jediný model s jadrom Iris Pre 5200, to patrí do výbavy všetkých modelov s označením R, čiže aj Core i5 4570R, ktorý je využitý pri počítači Brix Pro s čiernou farbou. Obaja potom majú k dispozícii dva voľné sloty SO-DIMM pre pamäte DDR3 a tiež jeden slot mSATA a pozíciu pre 2,5 “SSD alebo HDD, takže ich môžeme považovať za počítače Barebone, ktoré si dorobíme sami.

Medzi rozhranie patrí Wi-Fi 802.11 ac v module Mini PCIe, ďalej štyri porty USB 3.0, HDMI, gigabitový Ethernet, Bluetooth 4.0 a zvukový výstup s digitálnym S/PDIF. Pre montáž môžeme využiť VESA držiak a pripevniť PC na zadnú stranu monitora. Viac sa dozviete na stránkach Gigabyte venovaných modelu GB-BXi7-4770R a GB-BXi5-4570R .

Zdroj: Tlačová správa Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno