Domov Novinky Gigabyte BRIX Gaming DIY: Urob si sám

Gigabyte BRIX Gaming DIY: Urob si sám

Zdielať

Gigabyte BRIX Gaming DIY 01Spoločnosť Gigabyte prináša na trh nový miniatúrny počítač BRIX Gaming, ktorý dostal označenie DIY, čiže Do It Yourself. Je teda jasné, že ide o nesplnená počítač, pričom Gigabyte si tu len vybral iný názov pre barebone. Gigabyte BRIX Gaming DIY PC Kit je teda svojím štýlom klasický barebone, čiže počítač dodávaný bez modulov operačnej pamäte a tiež bez úložného zariadenia.

Inak ide ale o takisto klasického zástupca svoje rady počítačov BRIX, ktoré majú blízko modelom Intel NUC. Jedná sa ale pochopiteľne o jeden z vyšších modelov, pretože má v ponuke výkonný procesor a samostatný grafický čip, k čomu potrebuje tiež priestor pre výkonnejšie chladenie ako počítače vybavené iba slabším procesorom. Na výber budeme mať medzi dvoma verziami, ktoré využijú procesor Intel Core i5 4200H alebo zatiaľ nemenovaný Core i7, s ktorým bude príslušný model k dispozícii od augusta. Obe verzie by mali ponúknuť grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 760 založenú na architektúre Kepler.

Čo sa týka hardvéru, ktorý je potrebný na sprevádzkovanie počítača, potom tu máme RAM a HDD alebo SSD. Pre pamäte DDR3L sú pripravené dva sloty SO-DIMM a potom tu je slot pre kartu mSATA, čiže pre SSD, a vedľa nej potom jedna pozícia pre 2,5″ SATA zariadení.

Gigabyte BRIX Gaming DIY 02

Môžeme si tak nakombinovať rýchle SSD pre systém a často používané dáta a potom zapojiť objemný pevný disk pre ostatné dáta. BRIX Gaming DIY PC Kit ponúkne celkom štyri porty USB 3.0, dva vpredu a dva vzadu, jeden predný konektor pre headset a vzadu má ešte RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva mini HDMI, jeden tiež malý DisplayPort, otvor pre zámok Kensington a napájací konektor.

Vnútri sa ešte nachádza Wi-Fi modul s podporou EEE 802.11 a/​​b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Súčasťou balenia je rámik pre montáž pomocou systému VESA, takže si môžete svoj BRIX primontovať treba na zadnú stranu monitora. Menšie otázkou je, ako výkonný adaptér bude dodávaný k tomuto počítaču. Zatiaľ najbližší model, ktorý má Gigabyte v ponuke (GB-BXA8G-8890) je vybavený APU A8-5557 a kartou AMD Radeon R9 M275X, pričom ten má v balení 135 Wattový adaptér. Od nového modelu tak môžeme očakávať niečo podobné.

Zdroj: Tlačová správa Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno