Domov Novinky Gigabyte Aorus X7: tenký notebook s SLI

Gigabyte Aorus X7: tenký notebook s SLI

Zdielať

Gigabyte Aorus X7 01Herný notebook je často braný ako veľká a ťažká krabica, avšak Gigabyte respektíve jeho sesterská spoločnosť Aorus nás chce vyviesť z omylu. Prvé herné notebooky boli naozaj neskutočne veľké a ťažké. Čo hovoríte na 17″ notebook s dvoma grafikami pri hrúbke 22,9 mm a hmotnosťou 2,9 kg?

Na vytiahnutie z batohu bolo poväčšinou potreba oboch rúk a dalo sa s nimi regulárne posilňovať. Avšak táto doba je už preč, pretože moderné procesory a grafické karty už toľko nehrejú a dovolí tak konštruovať relatívne tenké a ľahké stroje. Príkladom nech je prvotina zo stajne Aorus, čo je spoločnosť pod krídlami Gigabyte. Notebook dostal označenie X7 a výbavou rozhodne patrí k špičke na poli herných modelov.

Začnime u procesora Intel Core i7-4700HQ teda natívneho 4 jadra, ktoré vďaka technológii HT dokáže fungovať ako 8 jadro. Pracovný takt je 2,4 GHz, avšak vďaka technológii turbo sa dá dostať až na 3,4 GHz. Výkonný procesor potrebuje dostatok pamäte a vďaka štvorici slotov je možné osadiť až 32 GB. Nešetrilo sa ani u grafického výkonu, kde máte k dispozícii rovno dve karty Nvidia GTX 765M v režime SLI. Výsledná veľkosť pamäte je úctyhodných 4 GB GDDR5. Výkon je aspoň podľa grafov spoločnosti Aorus na úrovni GTX 780M, čo je najvýkonnejší čip na poli mobilných grafík. Veľa rýchle to bude aj prípade úložisko, kde môžete kombinovať dva mSATA SSD disky do RAID 0 poľa a navrch pridať očkovacom disk s kapacitou 1 TB.

Gigabyte Aorus X7 03

Displej s uhlopriečkou 17,3″ (300 nits, 8 ms) ponúka na prvý pohľad nie veľmi lákavé rozlíšenie 1920×1080 pixelov, avšak pre herné účely je to tak akurát a súčasnej Windows si rovnako s vyšším rozlíšením zatiaľ nevie poradiť vo všetkých situáciách. Vizuálny zážitok dopĺňa audio systém skladajúci sa z dvojice reproduktorov a dvojica subwooferov. Výrobca ďalej pridáva ešte vlastnú akustickú technológiu Aorus Acoustic. Veľké telo ponúka dostatok miesta pre konektory a Aorus toho rozhodne využíva. Na notebooku totiž nájdete 3× USB 3.0, 2× USB 2.0, VGA, 2× HDMI, Mini-Display Port, čítačku SD kariet, LAN port, analógový vstup na mikrofón a digitálny výstup na slúchadlá. Nezabudlo sa ani na podsvietenú klávesnicu s makrami a numerickou časťou. Hráči FPS hier určite ocenia zvýraznené klávesy WSAD.

Gigabyte Aorus X7 05

Bohatú výbavu uzatvára “herné” LAN adaptér Killer Chip, Bluetooth 4.0 a bezdrôtový adaptér Wi-Fi s podporou 802.11 ac. K dispozícii je tiež akumulátor s kapacitou 73 Wh, aj keď na hodnotu výdrže si musíme počkať. Všetky komponenty dokázal výrobca vtesnať do tela s rozmermi 392×263×22,9 mm pri hmotnosti 2,9 kg. Dátum uvedenia na americký trh je plánované koncom februára tohto roka (2014). Základná konfigurácia začína na 2100 dolároch a za X7 v plnej poľnej si Aorus povie o 2800 dolárov. Dostupnosť a ceny pre európsky trh sú zatiaľ veľkou neznámou.

Zdroj: Tlačová správa Aorus

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno