Domov Novinky GeForce Now umožní si kvalitne zahrať aj na slabom PC

GeForce Now umožní si kvalitne zahrať aj na slabom PC

Zdielať

Spoločnosť NVIDIA aj u nás oficiálne predstavuje, ale zatiaľ neprevádzkuje službu GeForce Now, ktorá majiteľom slabých PC umožní hrať aj moderné hry vo vysokej kvalite. To vďaka ich renderovaniu v cloude a streamovaniu cez internet.

GeForce Now bude potrebovať na herné pomery slabé PC, ale zato to bude chcieť kvalitné internetové pripojenie, ktoré bude mať dostatočnú dátovú šírku a predovšetkým potom čo najnižšie oneskorenie komunikácie. Hry budú renderované na veľkých serveroch firmy NVIDIA, na ktorých si možno rezervovať výkon grafickej karty GeForce GTX 1080 alebo GeForce GTX 1060.

Zo strany používateľa to bude fungovať tak, že si stiahnu aplikáciu GeForce Now na svoj počítač, z ktorého sa pripojí na virtuálne a na neho budú inštalovať hry z obchodov ako Steam. Podporu budú mať Free to Play (F2P) tituly ako World of Tanks, ktoré budeme môcť inštalovať priamo z ich príslušných stránok.

Čiže ak máme na Steame knižnicu už zakúpených hier, budeme ju môcť využiť aj na virtuálnom stroji NVIDIA, čo platí aj pre achievementy, uloženej pozície, a pod. Počíta sa tak aj so synchronizáciou týchto dát medzi virtuálnym PC a osobným PC. To sa bude hodiť pre majiteľov herného desktopu a slabého notebooku, na ňom by si chceli hrať na cestách.

Čo sa týka ceny a dostupnosti, hráči po registrácii dostanú zdarma 1000 kreditov, pričom ďalších 2500 kreditov je k dispozícii za 25 dolárov. Za jednu minútu hrania na virtuálnom stroji s GeForce GTX 1080 dáme štyri kredity a s využitím GeForce GTX 1060 to bude polovica. Dostupnosť ale záujemcov zatiaľ nepoteší, lebo aktuálne je plánovaný predbežný prístup ku GeForce Now na marec, ale iba pre USA.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno