Domov Novinky Galaxy Note 3 oficiálnym telefónom OH v Soči 2014

Galaxy Note 3 oficiálnym telefónom OH v Soči 2014

Zdielať

samsung_galaxy_note_3Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetový olympijský partner v kategórii bezdrôtových komunikačných zariadení, oznámila spoluprácu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) v rámci iniciatívy Samsung Smart Olympic Games. Jej cieľom je, aby sa zimné Olympijské hry v Soči 2014 stali vôbec najlepšími v histórii z hľadiska maximálneho využitia bezdrôtových technológií, ich bezproblémovej prevádzky a čo najnižšej spotreby papiera.

Samsung Smart Olympic Games predstavuje digitálnu bránu, cez ktorú budú môcť športovci, oficiálni hostia, usporiadatelia a fanúšikovia po celom svete zdieľať a prežívať zimné olympijské hry s pomocou najnovších smartfónov, technológií, mobilnej aplikácie Wireless Olympic Works (WOW) a interaktívnych ukážok športových disciplín na zimných hrách.

Iniciatíva Samsung Smart Olympic Games usiluje o to, aby Olympijské hry v Soči 2014 boli vôbec najlepšími v histórii z hľadiska maximálneho využitia bezdrôtových technológií, ich bezproblémovej prevádzky a čo najnižšej spotreby papiera.

V snahe prispieť k uskutočneniu tejto vízie bol oficiálnym telefónom olympijských hier v Soči 2014 vyhlásený SamsungGalaxy Note 3. Ide o najnovší model radu Note, ktorý je vybavený väčším a lepším displejom, poskytuje obraz najvyššej kvality, ponúka výkonnejší multitasking a výrazné zlepšenia elektronického pera S Pen.

MOV poskytne oficiálny olympijský telefón Samsung Galaxy Note 3 všetkým športovcom, ktorí sa na OH v Soči 2014 zúčastnia. Tí ho budú využívať na zachytávanie a zdieľanie svojich zážitkov z olympijských hier prostredníctvom inovatívnych technológií. Po dobu pätnástich rokov, počas ktorých je spoločnosť Samsung svetovým partnerom olympijských hier, je to vôbec prvýkrát, kedy zariadenie Samsung dostanú všetci športovci.

V záujme zabezpečenia modernej komunikácie a hladšieho bezdrôtového chodu olympijských hier zdokonalil Samsung svoju aplikáciu WOW určenú pre usporiadateľov. WOW bude poskytovať základnú konektivitu a aktuálne údaje, ktoré sú pre beh olympijských hier úplne zásadné. Aplikácia Public WOW, ktorá je určená zákazníkom po celom svete, premení zariadenia vybavené operačným systémom Android na mobilné športové stanice s okamžitým prístupom k dianiu v Soči. Po zimných olympijských hrách vo Vancouveri 2010 je to iba druhýkrát, čo bude aplikácia WOW k dispozícii v celosvetovom meradle. Public WOW poskytuje športovým fanúšikom po celom svete v reálnom čase bezplatný prístup k správam z olympijských hier vrátane aktuálneho harmonogramu súťaží, najčerstvejších oficiálnych výsledkov, počtov získaných medailí a štatistík rekordov.

„Spoločnosť Samsung je presvedčená, že olympijský duch môže ľuďom pomôcť dosiahnuť vynikajúce výsledky. Iniciatíva Samsung Smart Olympic Games ľudí spája a poskytuje im inšpiráciu tým, že im približuje olympijské hry pomocou zmysluplného a priameho spojenia s inšpiratívnymi športovcami aj pomocou inovatívnych technológií a vzrušujúcich interaktívnych zážitkov,“ uviedol Younghee Lee, výkonný viceprezident pre marketing mobilných zariadení spoločnosti Samsung Electronics. „Naše technológie inšpirované samotnými používateľmi poskytujú každému možnosť zažiť atmosféru nádherného prostredia a športovísk zimných olympijských hier v Soči 2014 a tiež nadšenie miliárd ľudí rôznych kultúr, ktorí majú olympijské hry radi – bez ohľadu na to, v ktorom kúte sveta sa práve nachádzajú,“ doplnil Younghee Lee.

„V spolupráci so spoločnosťou Samsung vidíme obrovskú príležitosť, ako zmysluplne začleniť olympijské hry do dnešného digitálneho sveta a životného štýlu a ako nachádzať zaujímavé nové možnosti pre budúcnosť,“ uviedol Timo Lumma, generálny riaditeľ oddelenia televíznych a marketingových služieb MOV. „Program nielen zefektívni každodenný chod olympijských hier, ale tiež viac prinúti ľudí, aby osobne zdieľali ich ducha,“ doplnil Timo Lumma.

Spoločnosť Samsung taktiež vytvorí doposiaľ najväčší Galaxy Team zo športových talentov, ktoré by mohli uspieť na Olympijských hrách v Soči v roku 2014. Tím bude zahŕňať viac ako 80 športovcov z 20 krajín a jeho členmi budú okrem iných napríklad taliansky sánkar Armin Zoeggeler, rakúsky skokan na lyžiach Gregor Schlierenzauer, americký paraolympionik a snowboardista Evan Strong.

„Som hrdý, že môžem byť v jednom tíme so Samsungom, pretože je to značka, ktorá inšpiruje a pomáha ľuďom byť lepšími, čo ocení každý športovec,“ hovorí Armin Zoeggeler, a dodáva: „Nemôžem sa dočkať, až budem svoje zážitky v Soči zdieľať pomocou Galaxy Note 3. Moja rodina aj veľa mojich priateľov budú chcieť vidieť olympijské dianie prostredníctvom mňa.“

Ako už bolo skôr oznámené, do aktivít Samsungu sa zapojí Jevgenij Malkin (ruská hokejová superstar a člen ruského Galaxy Teamu) a Maria Šarapovová (tenisová šampiónka a ambasádorka značky Samsung pre OH 2014). Ešte pred samotným začiatkom olympijských hier sa budú môcť ľudia v Rusku stretnúť so športovými interaktívnymi zónami, takzvanými „Mobilnými štúdiami Samsung Galaxy“, ktoré navštívia celkom 15 ruských miest. Tieto jednotlivé štúdiá sa pred začatím hier spoja a priamo v Olympijskom parku vytvoria Studio Samsung Galaxy. Návštevníkom ponúknu interaktívne demo ukážky jednotlivých olympijských športov prostredníctvom zariadení a technológií Samsung a ďalej tiež prostredníctvom hier a propagačných akcií. Samsung vybuduje kompletné Studio Samsung Galaxy tiež v Moskve, kde ponúkne interaktívnu zónu umožňujúcu bezprostrednú účasť na olympijských hrách v Soči 2014.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno