Domov Novinky Fujitsu Grannote: Notebook pre prarodičia

Fujitsu Grannote: Notebook pre prarodičia

Zdielať

Fujitsu Grannote 01Spoločnosť Fujitsu prichádza na trh s notebookom, ktorý je s príhodným pomenovaním Grannote určený pre starších používateľov. Jeho názov je Lifebook AH90/P. Notebook pre starších používateľov by mal byť jednoduchý na použitie, ktoré by mal svojmu majiteľovi čo najviac uľahčiť, napríklad veľkými klávesmi alebo jasným označením svojich prvkov.

Presne to sa Lifebook AH90/P snaží splniť a ponúka okrem veľkých podsvietených klávesov a jasne označených portov tiež istý ‘Human Centric Engine’, ktorý má vylepšiť čitateľnosť displeja, uľahčiť používanie a priniesť kvalitnejšie audio. Podľa výrobcu je potom tento produkt určený pre aktívnych šesťdesiatnikov a na trh príde najskôr v Japonsku, a to 13. februára. Čo sa týka špecifikácií, potom Grannote ponúkne procesor Core i7-4500 z generácie Haswell, 8 GB operačnej pamäte, 1 TB pevný disk, Windows 8.1, slotovú mechaniku Blu-ray a na notebookové pomery silné reproduktory od firmy Pioneer. O obrazovke Fujitsu vôbec nepíše, ale podľa iných zdrojov má ísť o 15,6″ uhlopriečku.

Fujitsu Grannote 02

Fujitsu Human Centric Engine (HCE) vie meniť podsvietenie displeja a farebné tóny v závislosti na okolitých svetelných podmienkach a ponúka tiež funkciu Awaseru View, ktorá umožní používateľovi si zvoliť vlastnú farebnú schému. Awaseru Voice zase slúži na zosilnenie vyšších frekvencií, ktoré s pokročilým vekom vnímame čoraz menej. Klávesnica Chiclet je tiež prispôsobená. Okrem podsvietenie majú klávesy medzi sebou široké rozostupy, majú tiež na notebookové pomery vysoký 3 mm zdvih a veľké popisky.

Ich odpor pri stlačení bol tiež prispôsobený sile jednotlivých prstov, čiže klávesy po stranách by mali mať najľahší stisk a tie uprostred vrátane medzerníka najpevnejšia. Touchpad potom má dve fyzická tlačidlá, nie iba jedno schované pod svojím spodným okrajom, ako je dnes obvyklé a vedľa neho je pripravená aj myš Grannote. Cena zatiaľ nebola stanovená a Fujitsu tiež neuviedlo, či tento notebook vyšle aj na iné trhy ako ten Japonský. Na ňom by ale so svojím Grannote mohlo sláviť úspech vzhľadom na starnúcu japonskej populácii.

Zdroj: Tlačová správa Fujitsu

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno