Domov Novinky Fotomobil Kodak Ektra prichádza na náš trh

Fotomobil Kodak Ektra prichádza na náš trh

Zdielať

Kodak Ektra je v poradí druhým pokusom tohto legendárneho výrobcu na poli telefónov. Názov aj dizajn si požičal od starších fotoaparátov, pri produktoch konkurenčných smartfónov sa rozhodne nestratí predovšetkým vďaka výraznej obrube objektívu na zadnej strane.

Fotografické vlastnosti výrobca rozhodne nezabudol. 21 MPx primárny snímač od Sony, ktorý využíva optickú stabilizáciu obrazu a fázový detekčný autofokus (PDAF), je skrytý za optikou s clonovým číslom f/2.0. Za tmy používateľ iste ocení dvojicu prisvetľovacích diód. Grip na spodnej strane prináša ľahšiu úchop telefónu pri fotografovaní, raritou je tiež tlačidlo dvojstupňové spúšte fotoaparátu.

Predný snímač zvládne zhotovovať 13 MPx snímky. Výrobca zapracoval na aplikáciu fotoaparátu, ktorá ponúka veľa režimov prepínateľných pomocou kolieska inšpirovaného zrkadlovkami. Pokiaľ používateľ nedá prednosť automatickému nastaveniu, môže zvoliť manuálny režim, kde si všetky hodnoty sám upraví.

Zrealizované snímky je možné editovať pomocou predinštalovanej aplikácie Snapseed a výsledok zdieľať na sociálnych sieťach, prípadne si ich nechať vytlačiť cez aplikáciu Prints a nechať doručiť domov. Nástroj Super 8 zase vie pridať nahraným videám najrôznejšie nostalgické efekty. Smartfón je dodávaný s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow, o aktualizáciu zatiaľ nebola reč.

Po stránke ostatné výbavy je Kodak Ektra smartfónom strednej triedy, ktorý disponuje 5“ displejom s rozlíšením 1920×1080 px (Full HD) alebo desaťjadrovým procesorom MediaTek Helio X20 v kombinácii s 3GB RAM a 32GB interným úložiskom. Dopĺňa ho 3000 mAh batéria, ktorá je dobíjaná cez reverzibilný port USB Type-C.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno