Domov Novinky Fotoaparáty Samsung NX30 a NX Mini na slovenskom trhu

Fotoaparáty Samsung NX30 a NX Mini na slovenskom trhu

Zdielať

Samsung-NX30-2Spoločnosť Samsung v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, uviedla svoje tohtoročné kľúčové fotoaparáty radu NX aj na slovenský trh. Kompaktný fotoaparát NX30 nadväzuje na úspechy predchodcov. Smart fotoaparát NX mini je najtenším fotoaparátom s výmennými objektívmi na svete.

NX30
Snímky s pestrými farbami nasnímané so Samsung NX30 sú zachytené prostredníctvom pokročilého snímača 20,3 MPix APS-C CMOS. Vďaka druhej generácii režimu Samsung NX AFSystem II, ktorý zaisťuje rýchle a presné automatické zaostrovanie, zachytí Samsung NX30 najrôznejšie momenty vrátane rýchlo sa pohybujúcich scén a predmetov. Práve takéto okamihy je možné odfotiť perfektne ostro vďaka mimoriadne rýchlejuzávierke (1/8000 s) a funkciiContinuous Shooting, ktorá zachytí 9 snímok za sekundu.

Jedinečný elektronický hľadáčik Tiltable Electronic Viewfinder ponúka nevšednú perspektívu. Pokiaľ sú v ceste k dokonalej snímke postavy, alebo fotograf túži po viac kreatívnom uhle, určite príde vhod 80-stupňový náklon hľadáčika. Rovnako tak používatelia ocenia otočný dotykový displej Super AMOLED s uhlopriečkou 76,7 mm (3 palce). Je s ním možné bez problémov pohybovať zo strany na stranu až o 180 stupňov, alebo nahor a nadol až o 270 stupňov. Odporúčaná cena Samsung NX30 je 999 Eur vrátane DPH. Fotoaparát NX30 ponúka pomocou NFC a Wi-Fi ďalšiu generáciu konektivity. Napríklad funkcia Tag&Go umožňuje zdieľať okamžite a ľahko jednoduchým poklepaním na displej fotoaparátu, NFC spáruje NX30 so smartfónmi a tabletmi.

Samsung-NX30

Fotoaparát Samsung NX30 obsahuje tiež sofistikovaný obrazový procesor novej generácie DRIMeIV, ktorý zabezpečuje bezkonkurenčné snímanie a možnosť nahrávania vo Full HD 1080/60p. Vysoká citlivosť na svetlo fotoaparátu Samsung NX30 s rozsahom ISO100 – 25600 zachytí perfektný obraz aj za zlých svetelných podmienok. Spoločne s technológiou OIS Duo sú stabilné zábery pre lepšie nahrávanie videa zaručené. Inovatívna technológia umožňuje pomocou procesora DRIMeIV tiež 3D snímanie scén a predmetov objektívom Samsung 45mm F1.8 2D/3D. Použitie OLED Color pre záznamy prostredníctvom fotoaparátu NX30 zaznamenáva maximálny kontrast a skutočné farby.

Nový objektív Samsung ED OIS s ohniskovou vzdialenosťou 16-50 mm a svetelnosťou F2-2.8 umožňuje dosiahnuť fotografom na všetkých úrovniach profesionálnu kvalitu obrazu cez nespočetné množstvo nových a pokročilých funkcií. Ide o prvý prémiový objektív série S, koncoví používatelia tak získajú vynikajúce optické technológie pre naplnenie svojich fotografických potrieb. Jeho univerzálny štandardný uhol pohľadu umožňuje fotiť z často požadovaných uhlov a pohľadov bez obmedzenia na to, čo je odfotené.

Samsung-NX30-3Nový objektív Power Zoom ED OIS s ohniskovou vzdialenosťou 16-50mm a svetelnosťou F3.5-5.6 bol navrhnutý ako pre každodenné použitie, tak aj pre fotografov, ktorí často cestujú a požadujú kvalitu a súčasne kompaktnosť. Je ľahký (váži iba 111 gramov) s kompaktným 31 mm rámom v modernom a jednoduchom dizajne. Dostupný je v dvoch farebných prevedeniach (čierna a biela). S vynikajúcim širokouhlým optickým výkonom zaisťuje automatické zaostrovanie a tichý zoom vynikajúce pre záznam videa, ktorý je ostrý a bez rušivého zvuku mechanizmu.

NX mini
Samsung NX mini je najtenší a najľahší fotoaparát s výmennými objektívmi na trhu (podľa výsledkov výskumu Samsung z 19.marca 2014). Váži len 158 gramov (iba telo) a je 22,5 mm hrubý. Ľahko sa tak vojde do takmer každého vrecka či tašky, a pritom stále prináša vynikajúce výsledky, ktoré fotografi očakávajú. Fotoaparát má pevné kovové telo s luxusným koženkovým povrchom. Používatelia si môžu vybrať farbu, ktorá najlepšie zodpovedá ich štýlu, pretože je Samsung NX mini k dispozícii v bielej, hnedej, čiernej a svetlo zelenej farbe. Odporúčaná cena NX mini je 399 až 619 Eur vrátane DPH podľa zvoleného objektívu v balení.

Samsung-NX-mini-ColorsSelfie našla v posledných rokoch trvalé miesto v slovnej zásobe ľudí po celom svete a jej popularita neupadá. Slovo Welfie pre zmenu nadobudlo významu ako fotografia urobená rovnakým spôsobom ako Selfie len s tým rozdielom, že na takejto fotografii sú minimálne dve osoby. V nadväznosti na tento aktuálny trend má Samsung NX mini rad exkluzívnych funkcií, ktoré umožňujú fotografom sa k tomuto celosvetovému trendu fotografovania seba samého ľahko pripojiť.

Pomocou výklopného dotykového displeja s uhlopriečkou 3,0 palce (75,2 mm), ktorý sa vyklápa o 180 stupňov, môžu používatelia snímku zamerať presne na seba. Veľký optický výkon NX mini zaisťuje ostrý a kvalitný obraz, takže objekty na snímke vyzerajú vždy perfektne. Vďaka 9mm širokouhlému objektívu zachytí Samsung NX mini vynikajúco aj skupinovú fotografiu na dĺžku paže.

Samsung-NX-mini-2Napriek štíhlemu vzhľadu vyniká NX mini vysokým výkonom. Jeho veľký jednopalcový 20,5 MP BSI CMOS snímač umožňuje používateľom robiť veľmi kvalitné fotografie bez toho, aby strácali najmenšie detaily. Snímky zhotovené Samsung NX mini sú plné živých farieb a v najvyššom rozlíšení vo svojej triede.

Rovnako ako u všetkých SMART fotoaparátov Samsung pre rok 2014 má tiež NX mini funkciu pokročilej integrácieWi-Fi a NFC, ktoré umožňujú bezproblémové zdieľanie snímok. Vďaka funkciiTag & Go, ktorá je exkluzívne v zariadeniach Samsung, je možné prepojiť NX mini so smartfónmi či tabletmi podporujúcimi NFC jednoduchým priložením oboch zariadení k sebe.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokMobilné platby od Telekomu realitou už aj na Slovensku
Nasledujúci článokDosky ASRock Intel série 9 s unikátnymi funkciami
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno