Domov Novinky FM rádio čoskoro dostupné na smartfónoch Samsung

FM rádio čoskoro dostupné na smartfónoch Samsung

Zdielať

Spoločnosť Samsung v posledných rokoch vo svojich zariadeniach neponúka FM rádio. To by sa mohlo zmeniť pomocou najbližšej OTA aktualizácie. Dôvod spoločnosti vynechať v zariadeniach FM rádio bolo, že majitelia smartfónov používajú aplikácie, ktoré zdieľajú hudbu. Medzi tieto aplikácie patria Spotify, Deezer alebo aj Google Play.

Samsung Galaxy S7 Edge 01

Avšak pri týchto aplikáciach je potrebné internetové pripojenie, teda pokiaľ nemáte prrémium účet a piesne uložené v smartfóne. Pripojenie musí byť kvalitné a rýchle ale pri používaní nemusí stačiť mesačný internetový balíček. Majitelia spoločnosti Verizon povedali, že do zariadení Galaxy S7 a Galacy S7 Edge pridali podporu pre FM rádio. Po stiahnutí aktualizácii bude musieť majiteľ zariadenia stiahnuť bezplatnú aplikáciu NextRadio a musia byť pripojené slúchadla, ktoré poslúžia ako anténa.

Samsung Galaxy S7 33

Taktiež bude pridaná nová verzia Barcode Beaming Service, ktorá uľahčí ukladanie kupónov, členských kariet a lístkov do smartfónu. Aktualizácia pre Galaxy S7 má označenie: G930VVRU2APG5 a pre Galaxy S7 Edge: G935VVRU2APG5. To, či aktualizácia bude uvoľnená aj do Európy, alebo je to len vrámci USA zatiaľ nie je jasné. Momentálne je aplikácia NextRadio na Slovensku nedostupná.

Zdroj: 1, 2

Zdielať
Predchádzajúci článokLenovo predstavuje nový Moto Z Play a Hasselblad True Zoom
Nasledujúci článokRazer vydáva herné slúchadlá ManO’War 7.1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

2 komentárov

  1. Je aplikácia NextRadio funkčná na mobiloch Samsung Galaxy S7 ?
    Alebo dá sa inak aktivovať FM rádio – na počúvanie rádia bez internetu?

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno