Domov Novinky Fínska Nokia šokovala tabletom N1

Fínska Nokia šokovala tabletom N1

Zdielať

Nokia N1 01Fínska Nokia, teda tá legendárna značka, ktorú každý pozná, konečne vykazuje zisk, vďaka zbaveniu sa stratovej mobilnej divízie. Dnes však predstavovala niečo tajomné. Na pozvánke bola len čierna krabička. Po dnešku vieme, že Nokia konečne má svoj tablet. Tablet, hoci je prakticky od Nokie, nevyrába a ani nenavrhla. Prepožičala iba logo, čiastočnú predstavu o dizajne a duševné vlastníctvo.

Tablet akoby z oka vypadol iPadu Mini. Nahráva tomu rovnaké rozmiestnenie klávesov, zaoblený dizajn a rovnaká uhlopriečka displeja. Nokia zadala požiadavku a v Číne sa zobral už existujúce tablet, na ktorý nalepili logo Nokia. Základom je štvorjadrový Intel Atom Z3580 (4× Silvermont, 2 300 MHz, 22 nm), 2 GB RAM a 32 GB ROM, ktorá nie je rozšíriteľná pamäťovými kartami.

Nokia_N1_02

Displej má 7,9″ IPS s rozlíšením 2048×1536 pixelov (jemnosť 324 ppi). Batéria má 5300mAh a celé zariadenie beží na Android 5.0 Lollipop s nadstavbou Nokia Z Launcher. Poteší microUSB type C, ktorý môžete rovnako ako ligtning u Apple, zastrčiť z akejkoľvek strany. Cena sa pohybuje na hranici 250 dolárov a dostupný bude zhruba vo februári budúceho roka.

Zdroj: Nokia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno