Domov Novinky Facebook odstráni chat z primárnej aplikácie

Facebook odstráni chat z primárnej aplikácie

Zdielať

FacebookSociálna sieť začala oznamovať používateľom o tom, že čoskoro musia používať Facebook Messenger pre správy, nakoľko funkcia bude odstránená z aplikácie pre Android a iOS. V aplikácií Facebook bude link presmerovania na Facebook Messenger, kto ho má naištalovaný, zapne sa, kto nie, presmeruje ho to ďalej na obchod. 

Ešte v minulosti takáto funkcia bola integrovaná, avšak presmerovanie fungovalo iba v prípade, že boli naištalované obe aplikácie. Šlo to obísť jednoducho. Odstrániť Facebook Messanger. Riešenie už čoskoro nebude možné.Zahraničná publikácia poukazuje na to, že niektorí používatelia v Európe sú už upozorňovaný na zmenu. Používatelia budú mať údajne asi dva týždne, inak dôjde k vypnutiu chatu. Presný dôvod nie je úplne jasný, pravdepodobne ide asi o uvoľnenie serverov.

Posun v stratégii by nemalo byť prekvapením, pretože generálny riaditeľ Mark Zuckerberg odhalil, že k tomu dôjde už počas rozhovoru v novembri. Treba dodať, že sa to nebude týkať zariadení Android s opračnou pamäťou v rozmedzí 192-256 MB RAM, 512 MB zariadenia zatiaľ nie sú potvrdené. Dodávame, že obe aplikácie zaberú asi po 80 MB z pamäte. Taktiež to nebude platiť pre Windows Phone.

Hlavne preto, že Facebook Messenger pre WP7 neexistuje, okrem toho majú Microsoft a Facebook poslednú dobu nadštandarné vzťahy. No tu treba dodať, že dnes je ešte Facebook chat integrovaný v systéme, avšak vo Windows Phone 8.1 je táto možnosť údajne odstránená, aj preto, že nefungovala spoľahlivo.

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno