Domov Novinky Extrémne crash testy notebooku ThinkPad T410 naživo

Extrémne crash testy notebooku ThinkPad T410 naživo

Zdielať

Crash_test_ThinkPad_T410_ohenRad ThinkPad je legendárny svojou odolnosťou a ochranou dát, čo sa pokúsili dokázať zástupcovia redakcie PC REVUE priamo počas IT výstavy BITE, ktorá sa konala 22. – 23.11.2013 v Bratislave na výstavisku Incheba EXPO. ThinkPad T410 bol vystavený extrémnej teplote, silnému nárazu a testu odolnosti voči zlomeniu displeja.

Výsledkom týchto zničujúcich testov boli ochránené dáta v tele ThinkPadu T410, čím si toto zariadenie vyslúžilo ocenenie samotným šéfredaktorom PC REVUE.

Hoci notebook nebol nový a pred testom bol dlhodobo používaný, vydržal toho naozaj veľa. V prvej fáze musel prekonať rezy nožom a špeciálnym krájačom, keď na ňom zástupcovia PC REVUE krájali cibuľu, aby ho neskôr vystavili extrémnej teplote. Notebook poliali zmesou liehu a benzínu a cibuľu na ohni, založenom priamo na notebooku, opekali. Po uhasení ohňa došlo ku skúške jeho funkčnosti, pričom na veku po tomto, inak zničujúcom procese, nebolo žiadne poškodenie a funkcie ThinkPadu pracovali v poriadku.

Testy odolnosti voči zlomeniu displeja odštartoval šéfredaktor PC REVUE Ondrej Macko so svojou hmotnosťou 112 kg. Následne bola záťaž zvyšovaná až na takmer štvrť tony (presne 248 kg), pričom Lenovo ThinkPad T410 tejto hmotnosti bez problémov odolal a jeho vystužené konštrukcia Rollcage ochránila zaradenie pred poškodením.

Nasledovali pre PC REVUE typické zničujúce testy skoku na notebook z výšky približne 2,5 metra, čomu už vonkajší kryt zariadenia nedokázal odolať. Aj po týchto nešetrných testoch však zostali dáta na pevnom disku neporušené a dali sa ďalej exportovať do iného zariadenia. Ondrej Macko po skončení týchto testov uviedol: „Lenovo ThinkPad ma naozaj prekvapil, nečakal som, že odolá hmotnosti takmer štvrť tony a pritom nemal na sebe žiadne stopy poškodenia. Je to dizajn notebooku, ktorý je síce konzervatívny, ale jednoznačne určený pre používateľov, pre ktorých sú ich dáta mimoriadne cenné“.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno