Domov Novinky Ericsson v 5G sieti ukázal rýchlosť 5 Gbps

Ericsson v 5G sieti ukázal rýchlosť 5 Gbps

Zdielať

Ericsson_LogoRealizácia 5G technológie v komerčných mobilných sieťach sa očakáva až v roku 2020, ale Ericsson už teraz dosiahol rýchlosť 5 Gbps. Stalo sa tak pri živej ukážke predštandardu technológie. Výkon bude mať význam pre uspokojenie stále rastúceho dopytu po prenose mobilných dát a umožní rýchlejší rozvoj ďalšej generácie.

Predstavitelia mobilných operátorov NTT DoCoMo (Japonsko) a SK Telecom (Južná Kórea) sa o technologickom pokroku presvedčili na vlastné oči – pri predvádzacej akcii v laboratóriách firmy Ericsson vo švédskom meste Kista.

Podľa predpovede Ericsson Mobility Report bude až 85% zákazníkov v Severnej Amerike v roku 2019 pripojených prostredníctvom technológie LTE. Veľké percento rozšírenia LTE naznačuje, že Severná Amerika bude jedným z prvých regiónov, kde sa rýchlo rozšíria aj technológie 5G.

Ericsson mini-link 01

V rovnakom čase by radi z prínosov technológie 5G profitovali aj Japonsko a Južná Kórea, kde už NTT DoCoMo a SK Telecom oznámili testovaciu prevádzku. Regionálna príloha Ericsson Mobility Reportu odhalila, že počet používateľov LTE dosiahol v Japonsku 30  a v Južnej Kórei 50%. To je najviac na celom svete.

Ericsson Mobility Report poskytuje komplexný prehľad o mobilnom svete vo fáze pred začiatkom využívania technológií 5G a predpovedá desaťnásobný rast prenesených dát medzi rokmi 2013 a 2019. Zdôrazňuje troj- až štvornásobný rast aktívnych používateľov mobilných aplikácií M2M do roku 2019.

Ericsson mini-link 02

Živá ukážka pre dosiahnutie rekordných výsledkov využila koncept nového rádiového rozhrania a pokročilé technológie Multiple-input Multiple-Output (MIMO). Vývoj 5G technológií Ericssonu zahŕňa nové anténne technológie zo širším pásmom, vyššou frekvenciou a kratšími prenosovými intervalmi.

Špeciálne pre účely testovania 5G Ericsson vyvíja základňové stanice so zabudovanými jednotkami pre vysielanie a moduláciu. Kľúčovými oblasťami, na ktoré sa Ericsson sústreďuje, sú malé bunky, v rôznorodom sieťovom prostredí, nové kmitočtové pásma (vrátane 15 GHz) a vysoká kapacita prenosu v kľúčovej sieti.

ericsson_1

Vďaka vyššej rýchlosti, nižšej latencii a lepšiemu výkonu v husto osídlených oblastiach, predstavuje 5G v oblasti technológií obrovský pokrok. Umožňuje taktiež využitie M2M aplikácií, ktoré budú mať dopad tak na spotrebiteľov, napríklad pri riadení bezpečnosti prevádzky, ako aj v priemysle, pri prepojovaní senzorov alebo v kapilárnych sieťach.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno