Domov Novinky Ericsson ponúka mobilné pokrytie mikrobunkami

Ericsson ponúka mobilné pokrytie mikrobunkami

Zdielať

ericsson_logoV zasieťovanej spoločnosti, kde je konektivita základom pre inovácie, spoluprácu a socializáciu, je len veľmi málo vecí dôležitejších ako sieťová kapacita.

Na miestach, ako sú štadióny, frekventované ulice  a mnohopodlažné biznis centrá, sa zhromažďuje veľké množstvo ľudí. Tí očakávajú, že budú na svojich smartfónoch či tabletoch schopní spojiť sa s ostatnými, vyhľadávať, získavať a zdieľať multimediálny obsah a iné informácie. V určitých situáciách má však hustá koncentrácia osôb má negatívny dopad na kvalitu siete a poskytovaných služieb.

Pre prípady, keď nie je pre operátorov praktické prehustiť pokrytie, Ericsson ponúka riešenie prostredníctvom mikrobuniek ako služby (Small Cell as a Service). To zahŕňa použitie nízkonapäťových rádiových buniek s krátkym dosahom. Takéto uzly doplnia existujúce mobilné siete a zvýšia ich kapacitu v miestach, kde sa vyskytuje veľké množstvo používateľov. Výsledná zhustená sieť vlastnená priamo Ericssonom alebo partnerom, môže poslúžiť viacerým mobilným operátorom v prípade, keď je nepraktické posilniť kapacitu pre každého operátora zvlášť.

  • Novinka zvyšuje kapacitu sietí tam, kde veľké množstvo ľudí prenáša veľké objemy dát
  • Služba plynule kombinuje 3G a 4G siete s vysoko spoľahlivými a výkonnými Wi-Fi sieťami
  • Umožňuje monetizovať vybraný mediálny obsah, poskytovať reklamné služby, prenášať kvalitný videoobsah, či prémiové služby
  • Ericsson má výborné predpoklady stať sa lídrom medzi poskytovateľmi mikrobuniek ako služby. Je to vďaka svojmu technologickému náskoku v oblasti plánovania, dizajnovania a prevádzky sietí vo veľmi zložitom rádiovom prostredí.

Jean-Claude Geha, viceprezident a šéf divízie Managed Services v spoločnosti Ericsson, hovorí: „Spúšťame inovatívny model manažovaných služieb, aby sme sa vyrovnali s obrovskými objemami prenesených dát, ktoré sú generované v malých oblastiach s veľkou koncentráciou ľudí. Naše riešenie je unikátne vďaka schopnosti hladko kombinovať 3G a 4G siete s vysoko kvalitnými Wi-Fi sieťami a zaistiť tak, že sieťová kapacita je vždy vyššia než aktuálny dopyt používateľov.

Mikrobunka ako služba umožní operátorom zvládať narastajúci objem prenosu videa vo veľmi zahustenom prostredí, kde nie je praktické postaviť ani nájsť miesto pre ďalšie klasické makro bunky. Služba zároveň umožňuje lepšie zužitkovať kvalitné Wi-Fi siete, vybraný mediálny obsah, ponúkať lepšie zacielenú reklamu alebo ponúknuť zákazníkom prémiové služby ako sú napríklad Netflix, Hulu a pod. Mikrobunky ako služba môže byť súčasťou balíkového riešenia spolu s vysielacími službami ako distribúcia obsahu, príprava a spracovanie video streamov či systémov pre správu obsahu. Kompletné riešenie bude predvedené v rámci expozície Ericssonu na budúcotýždňovom veľtrhu MWC 2014 v španielskej Barcelone.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno