Domov Novinky Ericsson nasadil už 3 milióny mikrovlnných vysielačov

Ericsson nasadil už 3 milióny mikrovlnných vysielačov

Zdielať

Ericsson mini-link 01Po 36 rokoch od prvej inštalácie, počet mikrovlnných vysielačov mini-link dodávaných Ericssonom už dosiahol 3 milióny. Prvé zariadenie opustilo továreň v roku 1978. Na inštaláciu miliónteho zariadenia Ericsson potreboval približne 30 rokov, ďalší milión však pribudol už do 4 rokov.

Dnes sa švédska spoločnosť môže pochváliť tromi miliónmi vyrobených kusov. Ericsson je dnes vedúcou spoločnosťou na trhu s mikrovlnnými riešeniami s 25-percentným podielom. Mikrovlnné zariadenia umožňujú rýchlu inštaláciu a nákladovo efektívny prenos dát. Najmä vďaka nim bolo možné rýchlo budovať GSM siete v 90tych rokoch. Dôležitú úlohu však majú aj dnes. Šírka pásma mini-link zariadení neustále rastie, aby dokázala účinne reagovať na dynamiku LTE sietí a výzvy tzv. Zasieťovanej spoločnosti.

Spočiatku, mikrovlnné vysielače disponovali prenosovou rýchlosťou len niekoľko Mbps, v poslednom desaťročí sa však ich kapacita zvýšila 20-násobne. Je to spôsobené nielen zmenou kapacitných nárokov, ale aj prenosovými technológiami. Takmer všetky mini-link zariadenia vyprodukované od samého začiatku, sú schopné paketového prenosu a podporujú potreby moderných prenosových sietí.

Ericsson mini-link 02

Mini-link umožňuje zapojiť aj odľahlejšie oblasti, čo pomáha zvýšiť kvalitu života vo vzdialenejších obciach či usadlostiach. Je taktiež dôležitým nástrojom, počas krízových situácií a prírodných katastrof – dovoľuje totiž rýchlo obnoviť, prípadne operatívne zaviesť komunikáciu v zasiahnutých oblastiach.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno