Domov Novinky Ericsson: Hospodárske výsledky za 1.štvrťrok 2014

Ericsson: Hospodárske výsledky za 1.štvrťrok 2014

Zdielať

ericsson_1U porovnateľných obchodných jednotiek a po zohľadnení vplyvu výmenného kurzu klesol objem tržieb medziročne o 7%, s pokračujúcim negatívnym vplyvom Severnej Ameriky a Japonska. Všetky segmenty vykázali zlepšenú maržu.

Ako bolo už skôr oznámené, hlavným dôvodom poklesu tržieb sú nižšie príjmy z dvoch významných projektov na mobilné širokopásmové pokrytie v Severnej Amerike, ktoré kulminovali v prvej polovici roku 2013, ako aj znížená aktivita v Japonsku. To bolo čiastočne kompenzované rastom v Číne, na Strednom východe a v Latinskej Amerike. Pokles tržieb ovplyvnil segment Networks, ako aj segment Global Services. Naše zameranie na ziskovosť sa vypláca a dochádza k medziročnému nárastu marže ako pri zahrnutí reštrukturalizácie, tak aj s jej vylúčením.

Všetky segmenty rovnako vykázali lepšiu prevádzkovú maržu. V obchodnom portfóliu prevažovali v 1. štvrťroku projekty na mobilnú širokopásmovú kapacitu. Okrem toho niektorí naši zákazníci viac investovali do softvéru pre zlepšenie výkonu siete a používateľského komfortu.

Tok hotovosti z prevádzkovej činnosti predstavoval 9,4 miliardy švédskych korún v porovnaní zo záporným tokom hotovosti z prevádzkovej činnosti -3,0 miliardy švédskych korún v 1. štvrťroku minulého roku. Pozitívny vplyv na tok hotovosti z prevádzkovej činnosti mala platba od Samsungu za IPR licenciu a nižšie tržby. Naďalej úspešne pokračuje naša snaha o zníženie prevádzkového kapitálu zlepšením procesu order-to-cash.

Severná Amerika je v súčasnosti charakterizovaná investíciami operátorov do kapacity a zlepšovania kvality. Súčasne naďalej posilňujeme našu pozíciu v strategických oblastiach. Teší nás, že sme sa stali partnerom AT&T pre ich iniciatívu Domain 2.0. Jej cieľom je zjednodušenie a zlepšenie využitia siete pomocou funkčnej sieťovej virtualizácie (NFV) a technológie Software-Defined Networking (SDN). V regióne severovýchodnej Ázie nadväzujeme na už skôr pridelené projekty 4G/LTE sietí v Číne.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno