Domov Novinky Ericsson: Budúci rok bude na svete viac mobilov ako ľudí

Ericsson: Budúci rok bude na svete viac mobilov ako ľudí

Zdielať

Ericsson_LogoBudúci rok počet mobilných pripojení po prvýkrát prekročí počet ľudí na Zemi. Uvádza sa to v najnovšom vydaní Ericsson Mobility Report, ktorý dnes vydala spoločnosť Ericsson. Ako ďalej štúdia odhaľuje, počet mobilných pripojení rastie medziročne o 7%, pričom len v prvom štvrťroku 2014 pribudlo 120 miliónov nových pripojení.

Na vzostupe sú aj aj mobilné širokopásmové pripojenia, ktoré podľa Ericssonu v roku 2019 dosiahnu 7,6 miliardy. V tej dobe to bude tvoriť 80% všetkých mobilných pripojení. Rima Qureshi, senior viceprezident a hlavný stratég Ericssonu uvádza: „Rast a evolúcia v oblasti M2M a 10-násobný nárast mobilnej dátovej prevádzky posilňuje nároky na výkon sietí, ich komplexné ovládanie a používateľský komfort. To do budúcnosti vytvára ešte vyššie požiadavky na parametre sietí, prevádzku a podporné systémy.“

2016: Smartfóny vytlačia jednoduché mobily a počet smartfónov do dvoch rokov prerastie počet jednoduchých mobilných telefónov. V roku 2019 počet „múdrych telefónov“ celosvetovo dosiahne 5,6 miliardy. V tom istom čase Európa dosiahne na métu 765 miliónov smartfónov, čím ich počet prekročí počet Európanov.

EMR_Mobilne pripojenia_vyvoj

V prvom štvrťroku 2014 tvoril podiel smartfónov na všetkých predaných mobilných telefónoch 65 %. Neustále rastie aj mobilná dátová spotreba, do roku 2019 priemerný používateľ smartfónu spotrebuje štyrikrát viac mobilných dát, ako je tomu dnes. Súvisí to s nárastom celkovej mobilnej dátovej prevádzky, ktorá by mala v roku 2019 dosiahnuť desaťnásobok tej dnešnej.

2019: Rozdiely v penetrácii 4G/LTE budú veľké v roku 2019, keď bude 80 percent Európy pokrytých LTE, ale penetrácia bude len 30 percent oproti 85 percentnému prieniku LTE v Severnej Amerike v rovnakom čase. Aj v rámci Európy budú veľké rozdiely najmä medzi regiónmi západnej, strednej a východnej Európy.

EMR_Nove mobilne pripojenia Q1 2014

Pokrytie LTE sieťami v severovýchodnej Ázii by podľa odhadov malo v roku 2019 dosiahnuť 95 percent, pričom LTE penetrácia by sa mala pohybovať na úrovni 45 percent. Do piatich rokov by mala Čína dosiahnuť 700 miliónov LTE pripojení, čo bude predstavovať viac ako štvrtinu všetkých svetových LTE pripojení.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno