Domov Novinky Ericsson a AT&T posunuli životnosť batérií v LTE čipsetoch

Ericsson a AT&T posunuli životnosť batérií v LTE čipsetoch

Zdielať

Ericsson spolu s AT&T a výrobcom čipov Altair predstavili úspornú funkcionalitu LTE Power Saving Mode určenú pre čipové platformy zariadení, ktoré sú pripojené v rámci internetu vecí (IoT). Technologická novinka dokáže predĺžiť životnosť batérií na doteraz nepoznanú úroveň, partneri hovoria až o desiatich rokoch pri bežných spôsoboch využitia a prevádzke.

LTE Logo

Ide vlastne o aplikáciu, ktorá umožňuje zariadeniam prejsť do módu hlbokého spánku – na hodiny aj dni a „prebudí“ ich k životu až keď je to potrebné. Pre zariadenia, ktoré potrebujú len občasný kontakt zo sieťou je to veľmi efektívna a energeticky úsporná funkcia. Aplikácia je schopná spolupracovať s GSM aj LTE štandardami mobilných sietí.

Dlhá životnosť batérie je nevyhnutným predpokladom fungovania veľkého množstva IoT aplikácií. Mnohé z nich sú umiestnené na ťažko prístupných alebo odľahlých miestach a tak ich bezchybné fungovanie závisí len na energii z batérií. Ich častá výmena je však zbytočne drahá a náročná. Mnohé z nich jednoducho musia byť „nainštalované a zabudnuté“ bez nutnosti vymieňať batérie a vykonávať pravidelnú technickú údržbu po celú dobu životnosti zariadenia či aplikácie.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno