Domov Novinky Epson Moverio BT-200: chytré okuliare ukážu 8m obraz

Epson Moverio BT-200: chytré okuliare ukážu 8m obraz

Zdielať

Epson Moverio BT-200Epson dnes predstavil už druhú generáciu svojich chytrých okuliarov Moverio, ktoré majú veľmi zaujímavú výbavu a stavia predovšetkým na obrazu s rozlíšením qHD, ktorý máme vnímať ako obraz s uhlopriečkou 812 cm. Okuliare potom môžeme využiť v domácnosti alebo aj na cestách.

Epson svoje Moverio BT-200 označuje za okuliare s rozšírenou realitou a informuje, že nám majú priniesť nový spôsob nahliadania na svet doma i na cestách. Jedná sa o nástupcu modelu BT-100, oproti ktorým majú hmotnosť 88 gramov, čo je o cca 60% menej. Tieto okuliare majú byť pomocníkom pre vývojárov, ktorí s nimi budú môcť lepšie vytvárať aplikácie pre spotrebiteľské a firemné využitie. Avšak tu môže byť samozrejme aj rad ďalších spôsobov využitia, napríklad v školstve, vede, logistike, medicína, zabezpečenia, atď

Okrem obrazu s rozlíšením QHD, ktorý umožní sledovať filmy so zvukom Dolby Digital Plus aj sledovanie 3D obsahu SBS (Side-by-Side), nám tieto okuliare ponúknu tiež čelné kameru, gyroskop, GPS, kompas aj akcelerometer. Epson dúfa, že s nimi zaznamená veľký úspech, pretože sa pre budúce roky očakáva veľmi výrazný rast predajov tzv nositeľné techniky, čo sú okrem podobných okuliarov treba chytré hodinky. Však samotný Intel predpokladá, že čoskoro bude “chytré” všetko, čo môžeme nosiť na sebe.

Okuliare sú vybavené dvojjadrovým procesorom na 1,2 GHz a 1 GB RAM, pričom na nich beží OS Android 4.0.4. Vybavené sú rozhraním Wi-Fi, Bluetooth 3.0, DLNA a Miracast, pre dáta majú 8 GB pamäte rozšíriteľnej o 32 GB pomocou micro SD. Pre napájanie poslúži vstavaná batéria s výdržou až šiestich hodín a pre ovládanie aplikácií tu zasa máme viacdotykový trackpad. Okuliare BT-200 budú k dispozícii od mája 2014.

Zdroj: Tlačová správa Epson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno