Domov Novinky Enermax predstavil inovatívne vodné chladiče Liqtech

Enermax predstavil inovatívne vodné chladiče Liqtech

Zdielať

Eenermax_Liqtech_01Spoločnosť Enermax si pripravila dva nové vodné chladiče Liqtech 120X a Liqtech 240, ktoré predstavujú dve novinky. Jednak je to novo spracovaný vodný blok a potom aj radiátor. V ostatných ohľadoch sa ale jedná o klasické bezúdržbové vodné chladiče, ktoré stačí namontovať. Líšia sa iba veľkosťou svojho radiátora.

Enermax sa chváli predovšetkým prevedením vodného bloku, ktorý síce v správe označuje za hliníkový a o medi vôbec nehovorí, ale z fotografie je jasné, že samotný blok je medený, a hliníkový tak bude jeho kryt. Tento blok využíva malé kanáliky, uprostred ktorých je medzera, ktorá má vytvoriť efektívnejšie prúdenie chladiaceho média. To Enermax nazýva Shunt-Channel-Technology (SCT) a my sa môžeme len dohadovať, či to bude mať nejaký reálny efekt.

Eenermax_Liqtech_02

Druhou novinkou je spracovanie radiátora, respektíve spôsob pripojenia rebier na plochej rúrky, ktorými preteká chladiace médium. Tradične sa využíva jednoducho tenký plech, ktorý je zložený ako harmonika medzi dvomi rúrkami. Enermax sa inšpiroval u vzduchových chladičov a využil spôsob, akým sú u nich rebrá nasunutá na heatpipe. Rozdiel je jasne vidieť na priloženom obrázku.

Eenermax_Liqtech_03

Oba chladiče sú určené pre 120 mm ventilátory Enermax Twister Pressure sľubujúci vysoký statický tlak, ktorý je tu veľmi dôležitý. Otáčky riadi Smart APS (Adjustable Peak Speed) Control s troma režimami – tichým na 600 až 1300 RPM, výkonným 600 až 2000 RPM a najvýkonnejším na 600 až 2500 RPM. Enermax Liqtech 120X (ELC-LT120X-HP) bude k dispozícii ešte tento mesiac a Liqtech 240 (ELC-LT240-HP) príde až v tom budúcom mesiaci.

Zdroj: Tlačová správa Enermax

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno