Domov Novinky EMUI 10 predstavená, ktoré smartfóny získajú aktualizáciu?

EMUI 10 predstavená, ktoré smartfóny získajú aktualizáciu?

Zdielať

Spoločnosť Huawei na konferencii pre vývojárov okrem svojho operačného systému Harmony OS predstavila ďalšiu generáciu svojej nadstavby EMUI 10. Tá je založená na novej verzii systému Android Q a ponúkne množstvo nových funkcií – okrem iného upravené používateľské rozhranie, tmavý režim v celom systéme či taktiež aj nové ikony.

Dostupný je aj zoznam zariadení Huawei a Honor, ktoré získajú aktualizáciu. Hoci je čínska spoločnosť na sankčnom zozname USA prisľúbila, že bude i naďalej ponúkať pravidelné bezpečnostné záplaty ako aj balíky aktualizícii. Rozdielom v novej verzii budú efektné animácie, zaoblené ikony v prepracovanejšom dizajne, nový štýl kalenádru a hodín, alebo taktiež aj plná podpora pre tmavý režim, ktorý bude používať nielen nadstavba, ale aj aplikácie tretích strán. Vylepšená má byť aj umelá inteligencia (AI) a celkový chod nadstavby má byť plynulý. Uvidíme, či to tak bude aj v realite.

Podľa slov výrobcu sa očakáva aj zníženie spotreby batérie o 6% a nové rozhranie má zvýšiť rýchlosť bezdrôtového pripojenia o 70%. Je pritom viac než jasné, že nadstavba Androidu pri smartfónoch Huawei a Honor budú plne kompatibilné aj vlastným operačným systémom spoločnosti – Harmony OS. Medzi prvé smartfeóny, ktoré dostanú beta verziu EMUI 10 budú Huawei P30 a P30 Pro. Stane sa tak 8. septembra. Medzi ďalšími zariadeniami, ktoré budú aktualizované neskôr budú Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X a Mate 20 Porsche Design, Mate 10 a Mate 10 Pro; Honor View 20, Magic 2, Honor 20 Pro, Honor 20, Honor 10, Honor 10 Lite a Honor 8X.

Zdroj: 1 , 2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno