Domov Novinky EIZO prináša herný IPS monitor s tenkým rámom

EIZO prináša herný IPS monitor s tenkým rámom

Zdielať

EIZO Foris FS2434 04EIZO si pripravilo monitory Foris FS2434 ako herné modely vybavené 23,8 palcovým panelom, ktorý je má tenký, iba 6 mm okraj. Je to nezvyčajné, najmä ak väčšina iných monitorov majú hrubšie okraje. Monitor ponúka IPS displej s pozorovacími uhlami 178° v oboch smeroch, pričom tento typ je zvyčajne pomalší, čiže s dlhšou odozvou, v porovnaní s TN, nad ktorými ale v ostatných ohľadoch zase vyniká.

Avšak EIZO sa to snaží dohnať veľmi nízkym input Lage, ktorý je zanedbateľný. Rovnako ako v prípade predchádzajúcich monitorov FORIS FS tu máme technológie EIZO Smart. Medzi ne patrí Smart Insight 2, ktorý je k dispozícii v režime Game. Slúži pre zosvetlenie tmavých scén, aby hráč mal šancu vidieť schovávajúce sa nepriateľov a teraz navyše nastavuje aj vyššiu sýtosť farieb, aby vynikli rozdiely medzi rôznymi postavami.

Smart Resolution má na starosti analyzovať obraz a korigovať jeho rozostrenie, a to vraj iba v oblastiach, kde je to potrebné, čo z tejto funkcie činí múdru funkciu. Nakoniec tu je Smart Detection, ktorá poslúži práve pre detekciu oblastí, kde sa majú využiť dve predchádzajúce funkcie.

EIZO Foris FS2434 02

Popri tom všetkom EIZO sľubuje, že vysokofrekvenčné PWM kombinované s napájaním pomocou jednosmerného prúdu pre reguláciu LED podsvietenie zaistí stabilný obraz bez poblikávanie. Rozlíšenie je Full HD (1920×1080 pixelov) a jas monitora je potom 250 cd. Odozve je 4,9 ms (GtG), ktorá je na panel IPS veľmi slušná.

EIZO Foris FS2434 03

Dostupné sú tu tiež dva integrované 0,5 Wattové reproduktory, dva porty HDMI a jeden DVI-D. Nechýba ani hub s dvomi portami USB 3.0, flexibilným stojana s možnosťou zmeny výšky, natočenie a naklopenie a je tu aj kompatibilita s držiakmi VESA. Monitor EIZO Foris FS2434 príde na trh koncom tohto mesiaca.

Zdroj: Tlačová správa EIZO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno