Domov Novinky ECS Z97-PK: Základná doska ako zo starej školy

ECS Z97-PK: Základná doska ako zo starej školy

Zdielať

ECS Z97-PK 01Spoločnosť ECS si pripravila novú základnú dosku, ktorú predstavila špeciálne pre výročný procesor Intel Pentium G3258 predstavený pri príležitosti 20 rokov existencie značky Pentium. ECS tiež oslavuje 20 rokov existencie procesorov Pentium. Na prvý pohľad by sme dosku zaradili po bok modelov predávaných v minulom storočí.

Nie je tu žiadny farebne lakovaný plošný spoj, farebné sloty a konektory alebo dizajnovo zaujímavý chladič. Svojím vzhľadom tak táto doska pripomína modely, ktoré boli predávané v čase prvých Pentia ai niekoľko rokov potom. Rozdiel je v tm, že podporuje čipovú sadu Intel Z97, socket LGA 1150 a podporuje procesory Haswell, Haswell Refresh a budúci Broadwell.

ECS Z97-PK 02

Doska je vybavená dvoma slotmi PCI Express ×16  a jedným slotom PCI Express 2.0 ×1. Sú tu tiež štyri sloty na pamäte DDR3 a ešte tu nachádzame aj šesticu portov SATA III. Zadný panel má štyri porty USB 2.0, dva USB 3.0, jeden PS/2 pre klávesnicu alebo myš, obrazové konektory D-Sub, DVI a HDMI, gigabitový ethernet a osem konektorov HD audia. Zatiaľ to vyzerá na lacnú dosku určenú pre lacné  procesory Pentium, ktoré majú vďaka otvorenému násobiču potenciál.

Zdroj: Tlačová správa ECS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno