Domov Novinky Dvojlopatkové ventilátory Zalman ZM-DF12 sú na trhu

Dvojlopatkové ventilátory Zalman ZM-DF12 sú na trhu

Zdielať

Zalman-ZM-DF12-2Juhokórejská spoločnosť Zalman uvolnila na trh svoje očakávané ventilátory ZM-DF12, ktoré sa chvália dvoma sadami lopatiek, alebo ako samotný výrobca hovorí, dvojitým rotorom. Čo všetko to znamená sa dozviete v tomto článku. Zalman dúfa, že dvojitý rotor s veľkými a malými lopatkami umožní, aby ventilátor mohol pokryť väčší priestor a aby pod ním nevzniklo hluché miesto bez rozpohybovaného vzduchu.

Otázne ale je či veľké a malé lopatky na jednom rotore budú mať nejaký praktický význam. Ale skúsme veriť výrobcovi. Ventilátory ZM-DF12 ponúknu nové ložiská ANB (Advanced Nanopolymer Bearing), ktorým nemajú vadiť ani zmeny teplôt na rozdiel od klasických ložísk FDB (Fluid-Dynamic Bearing), a ako inak sľubuje tichý chod a dlhú životnosť. Zaujímavé tiež je, že plastové vzpery držiace motor s rotorom uprostred rámčeku nie sú za lopatkami, ale pred lopatkami. To má mať podľa výrobcu výhodu v lepšom toku vzduchu.

Zalman ZM-DF12

Ventilátor má rozmery 120×120×27 mm, takže je mierne vyššia ako klasické modely. Po rohoch je vybavený gumovými podložkami v rohoch, ktoré poslúžia k utlmeniu vibrácií, riadiť ho môžeme pomocou zabudovaného ovládača na 800, 1200 alebo 1600 RPM, pričom na maximálnych otáčkach ZM-DF12 dosiahne prietoku vzduchu 63,8 CFM, statického tlaku 1,2 mm vodného stĺpca, čo nie je moc dobrá hodnota, pretože taká Noctua NF-P12 má 1,68 mm, a to pri otáckach 1300 RPM.

Pohyb hlučnosti sa pohybuje v rozmedzí 18 – 33 CFM, napájanie je riešené cez normálny trojpinový konektor, takže PWM podporované nie je a životnosť je stanovená na 500 000 hodín. Nakoniec môžeme spomenúť modrú LED, ktorá je umiestnená pod krížikom v kryte motorku. Koľko si výrobca bude za ventilátor pýtať je otázne.

Zdroj: TechPowerUp

Zdielať
Predchádzajúci článokSilverStone prináša novú počítačovú skriňu Raven
Nasledujúci článokQNAP: Odolný a pasívne chladený NAS IS-400 Pro
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno