Domov Novinky Dosky ASUS Z170 pre Intel Core 6. generácie na trhu

Dosky ASUS Z170 pre Intel Core 6. generácie na trhu

Zdielať

ASUS predstavil kompletný rad základných dosiek Z170, ktoré sú navrhnuté pre procesory Intel Core 6. generácie. ASUS rozdelil novinky do štyroch modelových radov – ROG (základné dosky pre hranie a pretaktovanie najvyššej kvality), Pro Gaming (herné dosky strednej triedy), Signature (vybavené mnohými funkciami) a TUF (odolné dosky s predĺženou zárukou).

ASUS Maximus VIII Gene

Všetky modely ponúkajú vysokú stabilitu výkonu, jednoduché použitie a široké možnosti pre budúce rozšírenie. Nové dosky sú zároveň kompatibilné s prvým 100W USB 3.1 napájacím (UPD) predným panelom. Prvej dosky sa na českom a slovenskom trhu objavia už v budúcom týždni.

ASUS Maximus VIII Hero

Nové základné dosky prinášajú niekoľko nových alebo inovovaných technológií, ktoré zvyšujú ich výkon. Technológia ASUS Pro Clock obsahuje špecializovaný generátor základného taktu (BCLK) navrhnutý pre procesory Intel 6. generácie. Ten zvládne pretaktovanie základného taktu až o viac ako 400 MHz. V spolupráci s jednotkou ASUS TurboV Processing Unit (TPU) zlepšuje ovládanie pretaktovania základného taktu a napätie a zvyšuje výkon až na viac ako 5,2 GHz.

ASUS Z170 Pro Gaming

Technológia ASUS T-Topology druhej generácie posúva pretaktovanie pamäte DDR4 SDRAM na doteraz najvyššiu úroveň. Prispôsobené rozvrhnutie trasy znižuje presluchy a rušenie, aby bol zaistený časovo synchronizovaný prenos signálu, a tým dosiahnuť lepšiu kompatibilitu a stability pamäte. Na vybraných základných doskách ASUS je k dispozícii aj vylepšená podpora pamäte DDR3/3L, čo ešte zvyšuje flexibilitu a kompatibilitu.

ASUS Z170-Deluxe

Rad ROG Maximus VIII stanovila osem svetových rekordov (WR) a celkovo 12-krát sa v celosvetových testoch výkonu umiestnila na prvom mieste (GFP). Dosiahla najlepšie frekvencia procesora i7-6700K na úrovni 6,808 GHz aj najvyššieho referenčného taktu (BCLK) s frekvenciou 552,27 MHz. Ostatné rekordy sú uvedené v tabuľke nižšie.

Zakladne dosky seria ASUS Z170 ceny

Základné dosky sú vybavené integrovanými portami USB 3.1 Gen 2 typu A a typu C, vďaka ktorým budú používatelia schopní dosiahnuť rýchlosť prenosu dát až 10 Gbps. ASUS tiež ponúka prvý 100W UPD predný panel s dvoma portami USB 3.1 typu C. Model Maximus VIII Extreme, ktorý sa na trhu objaví neskôr, bude prvou základnou doskou platformy Z170 s integrovaným konektorom U.2 a podporou technológie Thunderbolt 3.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno