Domov Novinky Docomo prichádza s bezpečnostným opatrením

Docomo prichádza s bezpečnostným opatrením

Zdielať

DoCoMoDnes najväčší japonský mobilný provider DoCoMo ukončil testovanie v praxi ohľadom písania textových správ pri chôdzi. Posielanie SMS správ počas chôdze, môže skončiť aj veľmi zle keďže človek nesleduje čo sa deje pred ním. A “vďaka” SMS správe môže človek, ktorý píše správu si nemusí všimnúť nejakú prekážku a môže dôjsť k nehode, alebo dokonca k usmrteniu. 

Štúdie, ktoré boli zverejnené asi pred takmer rokom ukazujú, že posielanie SMS správ je pre chodcov 3,9 krát vyššia pravdepodobnosť prehliadnuť spoločné bezpečnostné pokyny.

Odpoveďou DoCoMo je ponúknuť “bezpečnostný režim”, ktorý majú používatelia Androidu možnosť aktivovať. Tí, ktorí sa rozhodnú používať tento bezpečnostný režim uvidia správu, keď používajú svoj ​​smartfón pri chôdzi. Správa hovorí: “Používanie smartfónu pri chôdzi je nebezpečné. Smartfón ovplyvňuje rýchlosť reakcie pri chodení. Prosím ťa, prestaň.”Kliknutím na zavrieť” na upozornení dá používateľovi extra 10 sekúnd používania, pri stlačení tlačidla napájania dá používateľovi 5 sekúnd navyše pred tým, ako zariadenie prestane pracovať.

DoCoMo-2

Nový režim je možné nastaviť pre tri rôzne stupne citlivosti na zistenie, či používateľova chôdza je chôdza vysoká, stredná, alebo nízka. Dopravca v Japonsku míňa veľké peniaze na podporu tohto “bezpečnostného režimu” s použitím karikatúry roztržitého používateľa s mobilom v ruke na, ktorého ide autobus.

Zdroj: Phonearena

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Microsoft Wedge Mobile Keyboard
Nasledujúci článokNexus 5 dostáva aktualizáciu na Android 4.4.1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno