Domov Novinky DigitalPortal.sk oslavuje 9. narodeniny!

DigitalPortal.sk oslavuje 9. narodeniny!

Zdielať

Už je to tu opäť. Čas, kedy DigitalPortal.sk oslavuje ďalšie svoje narodeniny, tento rok 9. narodeniny. Za ten čas sme vydali nespočetné množstvo kvalitných článkov a recenzii, trendy článkov a reportáží.

Deväť rokov je dlhá doba a tiež je to príležitosť na to, aby sme našim čitateľom priniesli štatistiky zo zákulisia.Portál DigitalPortal.sk je zameraný na poskytovanie aktuálnych informácií z oblasti informačných technológií a elektrotechniky. Od svojho vzniku v roku 2013 sa venuje ako slovenskému trhu a lokálnym témam, tak európskym a globálnym trendom, ktoré túto oblasť na Slovensku ovplyvňujú. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o informačných technológiách, technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto, videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami tejto organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Budeme radi, ak našu redakciu kontaktujete a podľa typu požiadavky nám napíšete na príslušný email.

TIP: Neváhajte a inzerujte u nás! Využite naše cenovo dostupné reklamné plochy. Pozrite si náš mediakit a informujte sa na reklamu podľa vašich predstáv!

Na DigitalPortal.sk týždenne vychádzajú desiatky článkov, ktoré sa venujú nielen novinkám; rozoberajú aktuálne dianie aj dlhodobé témy a poskytujú priestor pre odborné testy a recenzie. Nechýbajú ani reportáže, ale taktiež tipy a triky s návodmi pre čitateľov. Redakčný tím tvoria skúsení novinári s mnohoročnou praxou. DigitalPortal.sk je jedným z najznámejších a najčítanejších IT portálov na slovenskom internete. Čitateľskú obec tvoria predovšetkým čitatelia vo vysoko produktívnom veku: až 64% z nich má medzi 25-44 rokov. Celkovo najproduktívnejšia skupina pracujúcich ľudí teda tvorí 93% všetkých čitateľov, čím sa náš web vyznačuje vysokým nasadením na zameranie pre kúpyschopnosť. Pokiaľ ide o zloženie podľa pohlavia, tak 70,5% tvoria muži a 29,5% ženy.

Našou ambíciou je aj naďalej poskytovať nestranný pohľad na svet informačných technológií a elektrotechniku, chceme tiež rozšíriť obzory aj s veľmi zaujímavými témami do budúcnosti ako sú elektrobicykle a elektrokolobežky (na ktoré sme začali realizovať pred vyše dvomi rokmi), drony, inteligentná domácnosť (tzv. „smart home“) patriaca do internetu vecí (IoT), prinášať čitateľom viac tematických odborných článkov a recenzií, testovať širšiu skupinu produktov.

Stále hľadáme redaktorov do nášho tímu, kde každý môže testovať najmodernejšie technológie a spoznať sa s novými ľuďmi a získať skúsenosti a taktiež garantujeme v prípade spolupráce aj pozitívne referencie, ktoré každému môžu dopomôcť pri pracovnom pohovore.

Aké témy sú celkovo najpopulárnejšie? Každý článok má svoje priradenie, tzv. značku (tag). Za deväť rokov existencie medzi najpopulárnejšie (TOP 50) patria:

 

Umiestnenie Minulý rok (zmena) Značka (tag)
1 1 (↔) Internet
2 2 (↔) Android
3 3 (↔) Apple
4 4 (↔) Samsung
5 5 (↔) Qualcomm
6 6 (↔) Full HD
7 9 (↑) Google
8 7 (↓) Windows
9 8 (↓) Microsoft
10 11 (↑) iPhone
11 10 (↓) Intel
12 12 (↔) iOS
13 14 (↑) Xiaomi
14 13 (↓) Huawei
15 15 (↔) NVIDIA
16 16 (↔) YouTube
17 18 (↑) Sony
18 17 (↓) AMD
19 19 (↔) Quad HD
20 22 (↑) Facebook
21 21 (↔) Lenovo
22 23 (↑) MediaTek
23 20 (↓) LG
24 24 (↔) OnePlus
25 25 (↔) Ultra HD
26 26 (↔) ASUS
27 27 (↔) Telekom
28 28 (↔) Orange
29 29 (↔) O2
30 ⌂  (↑) Twitter
31 33 (↑) Motorola
32 39 (↑) iPad
33 30 (↓) Bratislava
34 35 (↑) MacOS
35 32 (↑) Acer
36 36 (↔) 4ka
37 34 (↓) Western Digital
38 31 (↓) ZTE
39 38 (↓) Google Play
40 ⌂  (↑) Linux
41 44 (↑) Oppo
42 37 (↓) Nokia
43 ⌂  (↑) Skype
44 ⌂  (↑) WhatsApp
45 49 (↓) Instagram
46 43 (↓) Amazon
47 40 (↓) Logitech
48 48 (↔) Honor
49 ⌂  (↑) Dropbox
50 41 (↓) JBL

 

LEGENDA:

↑ – vyššia pozícia oproti minuloročnému TOP 50
↓ – nižšia pozícia oproti minuloročnému TOP 50
↔ – rovnaká pozícia ako minulý rok v TOP 50
⌂ – minulý rok sa neumiestnila značka v TOP 50

Baví ťa IT a chceš testovať nové a zaujímavé produkty, písať a zlepšovať našu komunitu? Tak práve teba hľadáme, daj nám o sebe vedieť. Všetky informácie nájdeš v tomto odkaze. Ak chceš byť s nami stále v obraze a byť informovaný o najnovších článkoch, pridaj sa k našej komunite aj na Facebooku!

Články, ktoré prinášame čitateľom sú väčšinou zo zahraničných zdrojov, pričom vždy na konci článku uvádzame aj pôvodný zdroj, z ktorého sme informácie pre DigitalPortal.sk čerpali a následne spracovali. Okrem toho dostávame aj správy priamo od spoločností, alebo z konferencií, či iných významných udalostí, aby boli naši čitatelia vždy ako prví v obraze. Tešíme sa so všetkých verných aj nových čitateľov, pre ktorých denne prinášame aktualizované spravodajstvo.

O nás

DigitalPortal.sk je IT portál, ktorý je zameraný na spravodajstvo zo sveta IT a elektroniky. Samotný portál vznikol v septembri 2013 a sme jedna z najväčších IT komunít na Slovensku a Českej republike, mesačne nás navštívi množstvo návštevníkov. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto-videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Viac info o redakcii.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno