Domov Novinky DigitalPortal.sk oslavuje 8. narodeniny!

DigitalPortal.sk oslavuje 8. narodeniny!

Zdielať

Už je to tu opäť. Čas, kedy DigitalPortal.sk oslavuje ďalšie svoje narodeniny, tento rok 8. narodeniny. Za ten čas sme vydali nespočetné množstvo kvalitných článkov a recenzii, trendy článkov a reportáží. Osem rokov je dlhá doba a tiež je to príležitosť na to, aby sme našim čitateľom priniesli štatistiky zo zákulisia.

Portál DigitalPortal.sk je zameraný na poskytovanie aktuálnych informácií z oblasti informačných technológií a elektrotechniky. Od svojho vzniku v roku 2013 sa venuje ako slovenskému trhu a lokálnym témam, tak európskym a globálnym trendom, ktoré túto oblasť na Slovensku ovplyvňujú. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o informačných technológiách, technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto, videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami tejto organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Budeme radi, ak našu redakciu kontaktujete a podľa typu požiadavky nám napíšete na príslušný email.

TIP: Neváhajte a inzerujte u nás! Využite naše cenovo dostupné reklamné plochy. Pozrite si náš mediakit a informujte sa na reklamu podľa vašich predstáv!

Na DigitalPortal.sk týždenne vychádzajú desiatky článkov, ktoré sa venujú nielen novinkám; rozoberajú aktuálne dianie aj dlhodobé témy a poskytujú priestor pre odborné testy a recenzie. Nechýbajú ani reportáže, ale taktiež tipy a triky s návodmi pre čitateľov. Redakčný tím tvoria skúsení novinári s mnohoročnou praxou. DigitalPortal.sk je jedným z najznámejších a najčítanejších IT portálov na slovenskom internete. Čitateľskú obec tvoria predovšetkým čitatelia vo vysoko produktívnom veku: až 64% z nich má medzi 25-44 rokov. Celkovo najproduktívnejšia skupina pracujúcich ľudí teda tvorí 93% všetkých čitateľov, čím sa náš web vyznačuje vysokým nasadením na zameranie pre kúpyschopnosť. Pokiaľ ide o zloženie podľa pohlavia, tak 70,5% tvoria muži a 29,5% ženy.

Našou ambíciou je aj naďalej poskytovať nestranný pohľad na svet informačných technológií a elektrotechniku, chceme tiež rozšíriť obzory aj s veľmi zaujímavými témami do budúcnosti ako sú elektrobicykle a elektrokolobežky (na ktoré sme začali realizovať pred vyše dvomi rokmi), drony, inteligentná domácnosť (tzv. „smart home“) patriaca do internetu vecí (IoT), prinášať čitateľom viac tematických odborných článkov a recenzií, testovať širšiu skupinu produktov.

Stále hľadáme redaktorov do nášho tímu, kde každý môže testovať najmodernejšie technológie a spoznať sa s novými ľuďmi a získať skúsenosti a taktiež garantujeme v prípade spolupráce aj pozitívne referencie, ktoré každému môžu dopomôcť pri pracovnom pohovore.

Aké témy sú celkovo najpopulárnejšie? Každý článok má svoje priradenie, tzv. značku (tag). Za osem rokov existencie medzi najpopulárnejšie (TOP 50) patria:

 

Umiestnenie Minulý rok (zmena) Značka (tag)
1 2 (↑) Internet
2 1 (↓) Android
3 3 (↔) Samsung
4 5 (↑) Qualcomm
5 4 (↓) Full HD
6 7 (↑) Apple
7 6 (↓) Intel
8 8 (↔) Windows
9 9 (↔) Microsoft
10 11 (↑) Google
11 10 (↓) Huawei
12 12 (↔) ASUS
13 13 (↔) NVIDIA
14 17 (↑) iPhone
15 16 (↑) iOS
16 20 (↑) Xiaomi
17 18 (↑) Quad HD
18 15 (↓) Lenovo
19 21 (↑) AMD
20 19 (↓) Sony
21 22 (↑) LG
22 23 (↑) Ultra HD
23 24 (↑) MediaTek
24 25 (↑) HTC
25 26 (↑) Nokia
26 27 (↑) Gigabyte
27 29 (↑) Honor
28 35 (↑) Facebook
29 32 (↑) OnePlus
30 14 (↓) Telekom
31 28 (↓) Motorola
32 ⌂  (↑) ZTE
33 33 (↔) TP-Link
34 34 (↔) Western Digital
35 40 (↑) 4ka
36 36 (↔) Bratislava
37 37 (↔) MSI
38 39 (↑) ADATA
39 31 (↓) O2
40 45 (↑) MacOS
41 38 (↓) Orange
42 47 (↑) Google Play
43 42 (↓) Amazon
44 30 (↓) Logitech
45 48 (↑) Acer
46 ⌂  (↑) YouTube
47 41 (↓) Corsair
48 44 (↓) Kaspersky
49 43 (↓) JBL
50 49 (↓) HP

 

LEGENDA:

↑ – vyššia pozícia oproti minuloročnému TOP 50
↓ – nižšia pozícia oproti minuloročnému TOP 50
↔ – rovnaká pozícia ako minulý rok v TOP 50
⌂ – minulý rok sa neumiestnila značka v TOP 50

Baví ťa IT a chceš testovať nové a zaujímavé produkty, písať a zlepšovať našu komunitu? Tak práve teba hľadáme, daj nám o sebe vedieť. Všetky informácie nájdeš v tomto odkaze. Ak chceš byť s nami stále v obraze a byť informovaný o najnovších článkoch, pridaj sa k našej komunite aj na Facebooku!

Články, ktoré prinášame čitateľom sú väčšinou zo zahraničných zdrojov, pričom vždy na konci článku uvádzame aj pôvodný zdroj, z ktorého sme informácie pre DigitalPortal.sk čerpali a následne spracovali. Okrem toho dostávame aj správy priamo od spoločností, alebo z konferencií, či iných významných udalostí, aby boli naši čitatelia vždy ako prví v obraze. Tešíme sa so všetkých verných aj nových čitateľov, pre ktorých denne prinášame aktualizované spravodajstvo.

O nás

DigitalPortal.sk je IT portál, ktorý je zameraný na spravodajstvo zo sveta IT a elektroniky. Samotný portál vznikol v septembri 2013 a sme jedna z najväčších IT komunít na Slovensku a Českej republike, mesačne nás navštívi množstvo návštevníkov. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto-videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Viac info o redakcii.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno