Domov Novinky Digitálna tlačiareň štítkov: SurePress L-6034VW

Digitálna tlačiareň štítkov: SurePress L-6034VW

Zdielať

EPSON_SurePress-L-6034VWSpoločnosť predstavila digitálnu tlačiareň štítkov SurePress L-6034VW, ktorá rozširuje existujúci rad digitálnych tlačiarní. SurePress L-6034VW je prvou priemyslovou tlačiarňou Epson umožňujúcou jednopriechodovú tlač, prvou tlačiarňou  vybavenou novou technológiou tlačových hláv Epson PrecisionCore a prvým výrobkom využívajúcim nový UV atrament vytvrditeľný pomocou LED s in-line technológiou digitálneho laku.

Kompaktná tlačiareň SurePress L-6034VW ponúka vynikajúcu kvalitu spolu s maximálnou spoľahlivosťou, flexibilitou a výkonom. Predstavuje ideálne riešenie pre začínajúcich podnikateľov v oblasti tlače štítkov, ktorí prvýkrát investujú do digitálnej tlačiarne štítkov, alebo chcú rozšíriť svoje výrobné zariadenia o spoľahlivú tlačiareň umožňujúcu každodennú nepretržitú produkciu vysoko kvalitných štítkov s minimálnymi prestojmi.

Prvá priemyslová tlačiareň Epson vybavená UV atramentom a novou technológiou tlačových hláv PrecisionCore umožňujúca jednopriechodovú tlač. Tento model po prvýkrát vystavený ako prototyp na veľtrhu Drupa 2012 sa predstavil na veľtrhu Labelexpo Europe v Bruseli. K dispozícii sú dva modely: Model CMYK s  lakom a bielym atramentom s vynikajúcim krytím  (SurePress L-6034VW) a model bez bieleho atramentu (SurePress L-6034V).

Tlačiareň SurePress L-6034VW, od základu vyvinutá a vyrobená spoločnosťou Epson, je navrhnutá tak, aby umožňovala vysoko kvalitnú tlač mimoriadne odolných štítkov v malých a stredných objemoch na štandardné plastové a papierové substráty s šírkou 80 až 340 mm. Proces vytvrdzovania využíva LED lampu zaručujúcu nízku spotrebu energie.

Zároveň umožňuje tlač na substráty citlivé na teplo, ako je napríklad polyetylén (PE), čím výrazne rozširuje škálu materiálov, ktoré je možné použiť.

Aby bola zabezpečená výnimočná spoľahlivosť a prevádzkyschopnosť, je tlačiareň  SurePress L-6034VW vybavená dômyselnými funkciami automatického monitorovania, údržby a čistenia. Spoločnosť Epson tiež ponúka jedinečnú technológiu Nozzle State Analysis, ktorá automaticky rozozná problém s tryskou a okamžite ju vyčistí a obnoví jej správnu funkciu. Tlač tak prebieha s minimálnym prerušením a bez akéhokoľvek vplyvu na kvalitu. Ide o dôležitú funkciu, ktorá minimalizuje prestoje aj straty atramentu a zabezpečuje  spoľahlivú a nepretržitú tlač.

Nová technológia tlačových hláv PrecisionCore predstavuje kľúčový prvok na dosiahnutie vysokého výkonu, vysokej spoľahlivosti, nízkych nárokov na údržbu a nízkych prevádzkových nákladov tlačiarne SurePress L-6034VW. Každá zo šiestich tlačových hláv pozostáva z 11 tlačových modulov vybavených technológiou PrecisionCore (celkovo 52 800 trysiek), ktoré ponúkajú vynikajúcu kvalitu s presnou kontrolou kvapôčok rôznej veľkosti a vysokým natívnym rozlíšením. Tlačová hlava je prispôsobená novému atramentu  vytvrditeľnému pomocou LED a technológii digitálneho laku, ktorá sa vyznačuje nízkou spotrebou energie a prináša najlepšiu kombináciu rozlíšenia 600 × 600 dpi pri tlači rýchlosťou 15 m/min so žiarivými farbami, plynulými prechodmi a veľmi jemným textom, čiarami a obrázkami.

Tlačiareň SurePress L-6034VW poskytuje užívateľom flexibilitu pri tlači s využitím bieleho atramentu s vynikajúcim krytím prispievajúceho k lepšiemu vzhľadu výtlačkov na priehľadných a kovových substrátoch. Navyše tak rozširuje škálu štítkov, ktoré je možné  tlačiť. Tlačiareň zároveň obsahuje inovatívnu funkciu digitálneho laku, ktorá umožňuje užívateľom šetriť čas a náklady použitím matných či lesklých (alebo dokonca kombináciu oboch typov) efektov laku s určitým vzorom alebo na vybrané body a rozširuje možnosti povrchovej úpravy. Tieto nastavenia je možné meniť v rámci rovnakého štítku alebo sa môžu pri jednotlivých štítkoch v jednej tlačovej úlohe líšiť.

Nová tlačiareň SurePress L-6034VW dopĺňa existujúcu tlačiareň štítkov Epson SurePress

L-4033AW a ponúka zákazníkom rad technológií a funkcií, ktoré zodpovedajú ich špecifickým potrebám. Sedemfarebná tlačiareň SurePress L-4033AW je jedinou digitálnou tlačiarňou štítkov s atramentom na vodnej báze na trhu, ktorá ponúka špičkovú kvalitu a umožňuje tlač veľmi malého objemu štítkov najmä na papier bez povrchovej úpravy aj textúrovaný papier s povrchovou úpravou. Alternatívou k tomuto modelu je tlačiareň  SurePress L-6034VW vyznačujúca sa výrazne vyššou produktivitou a jednopriechodovou tlačou pre výrobu malých až stredných objemov štítkov. Táto tlačiareň prináša novú úroveň kvality pri tlači štítkov s použitím UV atramentu a rozširuje škálu substrátov, na ktoré je možné tlačiť.

„Uvedenie tlačiarne SurePress L-6034VW nám zabezpečilo jedinečné postavenie, pretože ponúkame dve veľmi odlišné tlačiarne s dvoma rôznymi atramentovými sadami,“ prehlásil Duncan Ferguson, riaditeľ oddelenia ProGraphics v spoločnosti Epson Europe. „Začínajúci podnikatelia v oblasti tlače štítkov si môžu vybrať najlepšie riešenie, ktoré zodpovedá portfóliu ich klientov a umožní im obstáť v tvrdej konkurencii a zaistiť ziskové podnikanie s vysokou pridanou hodnotou pri súčasnom efektívnom riadení nákladov.“

Modely SurePress L-6034VW a L-6034V bude možné zakúpiť v lete budúceho roka.

Hlavné vlastnosti:

K dispozícii sú dva modely: s bielym atramentom (SurePress L-6034VW) a bez bieleho atramentu (Surepress L-6034V)
Atramentová technológia tlačových hláv Epson PrecisionCore
Sada UV CMYK atramentov Epson vytvrditeľných pomocou LED (s voliteľnou bielou) a digitálnym lakom
Rozlíšenie tlače 600 × 600 dpi
Rýchlosť tlače 15 m/min
Maximálna potlačiteľná šírka štítkov 330 mm
Tlač na fólie a papier s šírkou 80 až 340 mm a hrúbkou 80 až 320 mikrónov
Systém vysokokapacitných zásobníkov atramentu s objemom 3 l
Zdroj svetla LED s nízkou spotrebou energie a dlhou životnosťou pre fixáciu a vytvrdzovanie
In-line koronovacia jednotka a prídavná UV vytvrdzovacia jednotka
Technológia Nozzle State Analysis maximalizujúca dobu prevádzky
Ľahko prístupné odvíjacie/navíjacie zariadenie s vysoko presným vedením pásu

Zdroj: Tlačová správa Epson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno