Domov Novinky Dell uviedol notebook so senzorom Intel Context

Dell uviedol notebook so senzorom Intel Context

Zdielať

Začiatkom mesiaca bol predstavený na výstave CES v americkom Las Vegas notebook spoločnosti Dell, ktorý rozpozná, kedy sa k nemu používateľ priblíži.

Je to Dell Latitude 14 7400 2-in1 a je oficiálne najmenším a najtenším 14” notebookom. Zariadenie je vybavené senzorom s technológiou Intel Context Sensing Technology, ktorý spozoruje, keď sa k nemu niekto priblíži. Ak ide o používateľa notebooku, v sekunde zariadenie odomkne. Naopak, keď sa od neho vzdiali, počítač sa uzamkne – zvýši sa tým bezpečnosť a predĺži životnosť batérie. Správanie a bezpečnostné nastavenia si môže používateľ nastaviť.

Používateľov poteší, že ide o hybridný notebook a dá sa používať v režime laptopu aj tabletu. O zmenu sa postará otočný mechanizmus medzi displejom a klávesnicou. Na jednej strane umožňuje pohotovú zmenu z jedného módu do druhého iba s pomocou jedného prsta a zároveň zabezpečuje stabilné držanie displeja v režime laptopu. Zariadenie má farbu označovanú ako Titan Gray s povrchovou úpravou z frézovaného hliníka.

Spodný kryt je vyrobený z horčíkovej zliatiny. Ide tiež zariadenie Latitude dodávaný v obale z recyklovaných oceánskych plastov. Chladiaci systém zariadenia zase obsahuje aerogél, ktorý využíva aj vesmírna družica NASA na zbieranie hviezdneho prachu. Celková hmotnosť notebooku je aj vďaka využitiu týchto materiálov len 1,35 kilogramov. V predaji bude od marca 2019.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno