Domov Novinky Dell uviedol ľahký 17” notebook pre hráčov

Dell uviedol ľahký 17” notebook pre hráčov

Zdielať

Dell Alienware uviedol nový 17” notebook a hneď zaň získal cenu na výstave CES. Hmotnosť je pritom len niečo málo cez dva a pol kilogramu, teda o 40% menej ako jeho predchodca.

Výkonom sa však radí medzi ťažké váhy. V najvyššej konfigurácii môže byť osadený ôsmou generáciou procesorov Intel Core i9 a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q, ktorá využíva revolučné jadrá Turing. Tie ako jediné na svete umožňujú vykresľovanie 3D svetelných efektov v reálnom čase. Spoločnosť NVIDIA ich predstavila len v polovici minulého roka.

Nový model je dostupný vo farbách Epic Silver a Nebula Red. Rám je zhotovený z ľahkých materiálov – špeciálnej horčíkovej zliatiny a medi. Nové 17” modely nasledujú uvedenie tenkých 15” notebookov s označením m15. 17-palcový notebook má displej so zobrazovacou frekvenciou 144 Hz. Okrem toho uviedol Dell na podujatí CES tiež vynovené herné systémy triedy G – notebooky G5 a G7 s uhlopriečkou 15” a 17”.

Tieto zariadenia prešli redizajnom a dočkali sa tiež vynovených štvor a šesťjadrových Intel CFL-H procesorov a grafík NVIDIA. Špeciálna edícia pätnásťpalcového notebooku Dell G5 je dostupná v dizajne Alpine White s priehľadným spodným krytom, ktorý odhaľuje modré ventilátory chladiaceho systému.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno