Domov Novinky Dell prichádza s tabletmi Venue 7 a Venue 8

Dell prichádza s tabletmi Venue 7 a Venue 8

Zdielať

dell tabletAj keď sa spoločnosť Dell venuje prevažne počítačom v minulosti skúšal šťastie aj medzi tabletami a smartfónmi. Keďže doteraz použili Windows 8 resp. Windows Phone. Tento raz však prišli z tabletami, ktoré má Operačným systémom Android.

Mohlo by sa zdať, že novinka sa nespolieha na Windows, ale Dell predstavením modelov Venue 7 a Venue 8 opäť vracia k Androidu. Operačným systémom nových tabletov je Android 4.2.2 (Jelly Bean). Model Dell Venue 7 bude, ako už názov prezrádza disponovať 7“ displejom a ponúkne rozlíšenie 1 280×800 px. Osadený má procesor Intel Clover Trail Plus s taktom 2 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Výdrž nového tabletu by sa mala pohybovať na hranici desiatich hodín.

dell tablet2

Model Dell Venue 8 bude mať rovnakú výbavu, čiže rovnaký procesor, operačnú pamäť a aj výdrž, len bude disponovať displejom s 8“ uhlopriečkou. Škoda, že rozlíšenie displeja zostalo na 1280×800 px aj napriek väčšiemu displeju oproti modelu Venue 7. Novinky budú disponovať 16 GB vnútornou pamäťou a do predaja by mali byť uvedené modely vybavené i s 3G+LTE modulom. Spoločnosť žiaľ neoznámila, či tieto modely budú dostupné aj na slovenskom trhu. Model Venue 7 bude stáť 149,99 USD (109,77 €) a model Venue 8 179,99 USD (131,81 €).

Zdroj: Engadget.com

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung Galaxy Round oficiálne predstavený
Nasledujúci článokElektronické služby verejnej správy sú realitou
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno