Domov Novinky Dell predstavuje notebooky so 4K displejmi

Dell predstavuje notebooky so 4K displejmi

Zdielať

Na veľtrhu CES, ktorý prebieha tento týždeň v Las Vegas, predstavila spoločnosť Dell viaceré hardvérové aj softvérové novinky. Najväčšiu pozornosť pútajú nové modely notebookov XPS 13, ktoré získali ocenenie CES 2018 Innovation Award Honoree.

Okrem novej generácie Ultra HD displeja InfinityEdge 4K s vysokým rozlíšením a jasnejším obrazom, zaujmú notebooky XPS 13 na prvý pohľad tenšími okrajmi a atraktívnym dizajnom. Popri tradičnej kombinácii striebornej s čiernou sú nové modely k dispozícii aj v zlatej a v snehovo bielej farbe.

Na základe rastúceho dopytu po tenkých, ľahkých a výkonných mobilných zariadeniach, uvádza výrobca na trh prvý notebook XPS 15 typu 2v1, ktorý v sebe kombinuje výkon s dizajnom a možnosťou ovládania cez dotykový displej. Ide o 15,6“ zariadenie 2v1, ponúkne tiež magnetickú klávesnicu a využíva 8. generáciu procesorov Intel Core.

Dell v týchto zariadeniach používa Ultra HD displeje InfinityEdge 4K, ktoré napriek hrúbke iba 16 milimetrov poskytujú ultra vysoké rozlíšenie a jasné farby. Prémiové materiály vrátane uhlíkových vlákien a skla Gorilla Glass 4 od firmy Corning, zvyšujú odolnosť prenosných počítačov a dodávajú im futuristický vzhľad.

Modely XPS 15 2v1 majú magnetickú klávesnicu Maglev a využívajú 8. generáciu procesorov Intel Core, ktoré kombinujú výpočtový výkon s rýchlou grafikou Radeon RX Vega M. Výrobca v týchto zariadeniach používa Ultra HD displeje InfinityEdge 4K, ktoré napriek hrúbke 16 mm poskytujú vysoké rozlíšenie a jasné farby.

Okrem hardvérových noviniek prezentuje Dell na výstave CES aj nový softvér pre integráciu počítačov a smartfónov. Dell Mobile Connect, ktorý umožňuje používateľom z PC telefonovať, posielať správy, dostávať notifikácie, aj kompletne zrkadliť mobil a pristupovať k Android aplikáciám cez počítač, sa bude dodávať predinštalovaný na všetkých nových spotrebiteľských počítačoch Dellu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno