Domov Novinky Dell predstavuje ľahký a malý tenký klient Wyse 3040

Dell predstavuje ľahký a malý tenký klient Wyse 3040

Zdielať

Dell uvádza na trh svoj najľahší, najmenší a najvýkonnejší model tenkého klienta, ktorý používateľom ponúka výkon a možnosti manažovania úloh. Wyse 3040 je jediný entry-level klient na trhu s procesorom Intel x86.

Okrem nadštandardného výkonu poskytuje široké možnosti konektivity a výber medzi operačnými systémami Wyse ThinOS alebo ThinLinux. Tenký klient je vďaka kompatibilite s virtuálnymi pracovnými prostrediami Citrix, Microsoft a aj VMware cenovo dostupné koncové riešenie pre plnenie jednoduchých úloh, ideálne pre zákazníkov naprieč rôznymi odvetviami, vrátane prísne regulovaných oblastí ako retail, bankovníctvo, zdravotníctvo či školstvo.

Zároveň však ponúka bezpečnosť, jednoduché uvedenie do prevádzky a efektívne spravovanie. Zamestnanci v súčasnosti k svojej práci potrebujú prístup k vysoko efektívnym a výkonným systémom a nástrojom. Tie im poskytujú možnosti zdieľať informácie, inovovať a spolupracovať v bezpečnom prostredí. Podľa zistení Dell Future Ready Workforce Study si viac ako 70% zamestnancov z generácie Y myslí, že pokročilá technológia je nevyhnutným predpokladom vysokej produktivity a efektívnej spolupráce na pracovisku.

Vďaka novému slim-line vyhotoveniu a hmotnosti len 240 gramov je prvý tenký klient s procesorom Intel Atom 1,44 GHz quad-core, podporou 2 GB DDR3 RAM a 8 GB Flash pamäte. Tieto parametre ho robia ideálnym pre nenáročnú prácu s multimédiami a lokálnymi aplikáciami. Tenký klient Wyse 3040 je kompatibilný so všetkými hlavnými kancelárskymi vizualizačnými softvérmi ako Citrix XenDesktop, Microsoft RDS a VMware Horizon. Od júna 2017 s príchodom Wyse ThinLinux bude dostupný aj protokol pre VMware Blast Extreme.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno