Domov Novinky Corsair uvádza nové počítačové skrine – Carbide 600Q a ​​600C

Corsair uvádza nové počítačové skrine – Carbide 600Q a ​​600C

Zdielať

Nie cez ľavú, ale pravú bočnicu budeme pristupovať k základnej doske a jej komponentom v nových skriniach Carbide 600Q a ​​600C od spoločnosti Corsair. Podobné sú teda dnes už zaniknutému formátu BTX, ktorý nám firmy sem tam pripomenú.

Corsair Carbide ​​600C 01

Corsair Carbide 600Q a ​​Carbide 600C sú skrine pre základné dosky ATX, takže ide o middle tower, ktoré boli v podstate len otočené hore dnom. Karty tak budú nad procesorom a úplne hore bude mať svoje miesto napájací zdroj.  Oba modely budú k dispozícii od decembra za rovnakú cenu 190 dolárov.

Corsair Carbide ​​600C 02

Ide o rovnaké skrine len s tým rozdielom, že Carbide 600Q má plnú bočnici vyloženú hluk tlmiacim materiálom a Carbide 600C má vo svojej pravej bočnici veľké plexisklo. V podstate ide teda len o plexisklo pripojené k dvom plastovým profilom s pántmi.

Corsair Carbide ​​600C 03

Corsair hovorí o invertovanom ATX dizajne. Pozícia pre ventilátory alebo radiátor je naspodu skrine, pričom z fotografií je zrejmé, že podľa výrobcu by tieto ventilátory mali vzduch vyfukovať von, rovnako ako zadný ventilátor a nasávať ho majú predné ventilátory čím sa systém chladenia sa oproti klasickým ATX skriniam nezmenil.

Corsair Carbide ​​600Q 01

V základnom balení nám skrine ponúknu dva predné a jeden zadný 140 mm ventilátor AF140L. Tie budeme môcť regulovať pomocou trojstupňového ovládača medzi 12, 7 a 5 V. Model 600Q má okrem odhlučnené pravej bočnice tiež rovnako upravenou ľavú bočnicu a potom tiež predné a vrchný panel.

Corsair Carbide ​​600C 04

Vpredu majú obe skrine dvierka, vďaka ktorým majú čisté línie a minimalistický vzhľad. Pod dvierkami sa nachádzajú dve 5,25“ externé pozície. Vo vnútri potom sú ďalšie dve 3,5“ pozície a tri ďalšie 2,5“, pričom tie sú rovnako ako pozície zdroje umiestnené za plastovým krytom.

Corsair Carbide ​​600Q 04

Corsair myslel aj na priaznivcov vodného chladenia, ktorým pripravil dve pozície pre veľké radiátory a to až 280 mm vpredu a 360 mm naspodku. Ďalšie potom môžeme namontovať aj dozadu namiesto 140 mm ventilátora. Nechýbajú ani prachové filtre v prednej a spodnej časti, takže dole môžeme ventilátory otočiť, aby nasávali vzduch do skrine.

Zdroj: 1, 2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno