Domov Novinky Corsair: prvá klávesnica s tlačidlami Cherry RGB

Corsair: prvá klávesnica s tlačidlami Cherry RGB

Zdielať

Corsair Cherry RGB 01Spoločnosť Corsair sa pochválila, že v spolupráci s Cherry prinesie na trh prvú klávesnici, ktorá bude vybavená tlačidlami Cherry MX RGB. Jedná sa pochopiteľne o podsvietenie, ktoré nám umožní si namiešať ľubovoľnú farbu vďaka trom SMD LED.

Na podsvietenie tlačidiel Cherry MX je zaujímavé aj to, že každé je vybavené vlastnými diódami, čiže teoreticky je možné, aby sa mohlo ovládať podsvietenie každej jednotlivej klávesy. To už ale pochopiteľne závisí na konkrétnom produkte, či to umožní, alebo nie. Otázkou je, ako presne bude riešené podsvietenie u Cherry MX RGB, pretože výrobca k nemu pristupuje trošku inak.

Musíme si tiež počkať na to, až budú predstavené konkrétne produkty. Tie chce Corsair ukázať čoskoro, presnejšie hneď na začiatku budúceho roka na CES 2014 v Las Vegas. V tejto dobe teda o nich nie je známe nič, tak sa zamerajme na samotné tlačidlá Cherry MX RGB.

Corsair Cherry RGB 02

Ponesú tri SMD LED na rozdiel od predchádzajúcich typov, ktoré sú vybavené jednou 3 mm LED, tlačidlá Cherry MX Brown. Takto umiestnená LED má tú nevýhodu, že podsvieti len hornú časť klávesy s hlavným popisom, avšak spodná časť zostane v tieni.

Cherry nám oznamuje, že tento problém vyriešili pomocou priesvitných schránok tlačidiel. Čo sa týka umiestnenia samotných SMD LED, tie majú byť priamo na plošnom spoji, čo umožní lacnú a automatizovanú výrobu.

Zdroj. Tlačová správa Cherry

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno