Domov Novinky Corsair prináša malé vodné chladenie – Hydro Series H5 SF

Corsair prináša malé vodné chladenie – Hydro Series H5 SF

Zdielať

Spoločnosť Corsair si pripravila veľmi zaujímavé chladenia pre malé počítače založené na doskách formátu mini ITX. Ide o integrovanej vodné chladenie Hydro Series H5 SF, ktoré potrebuje nad doskou len 84 mm priestoru.

Corsair Hydro Series H5 SF 01

Corsair v rámci nového chladenia zmenšil klasické modely s uzavretým okruhom, teda tzv. bezúdržbové vodné chladenie (nazývané aj All-in-One). Nový chladič je kompaktný a navrhnutý tak, aby viac-menej pokryl priestor nad základnou doskou formátu mini ITX, nechal dosť priestoru pre pamäťové moduly a grafickú kartu a potreboval priestor len 84 mm od samotnej dosky.

Corsair Hydro Series H5 SF 02

Vodný blok s medenou základňou obsahuje vodnú pumpu, ktorá bude v uzavretom okruhu nútiť obiehať chladiace médium, ktoré bude chladené v radiátore. Väčšinu vrchnej časti zaberie 120 mm radiálny ventilátor, ktorý bude nasávať vzduch z priestoru dosky a posielať ho skrz rebrá radiátora rovnakým smerom, akým sú orientované aj zadné porty dosky.

Corsair Hydro Series H5 SF 03

K nej možno modul s radiátorom a ventilátorom priskrutkovať pomocou vysokých dištančných stĺpikov. Výhodou je, že odčerpávaním vzduchu od dosky sa budú chladiť aj jej MOSFETy, cievky a ďalšie súčiastky.

Corsair Hydro Series H5 SF 04

Podľa Corsairu je chladenie schopné odviesť od procesora až 150 W tepla, takže má zvládnuť aj pretaktované zostavy. Chladič je kompatibilný so skriňami Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240 a Graphite Series 380 a inštalovať ho možno tiež do pripravovaných skríň Bulldog. Corsair na produkt poskytuje päťročnú záruku a na trhu je dostupný za 95 dolárov.

Zdroj: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno