Domov Novinky Cooler Master uvádza výkonné AiO vodné chladenie

Cooler Master uvádza výkonné AiO vodné chladenie

Zdielať

Cooler_Master_Nepton_01Cooler Master rozširuje svoju ponuku vodných chladičov typu All in One o nové výkonné modely Nepton, ktoré sa môžu pochváliť veľkými radiátory pre 140 mm ventilátory a tiež medenými vodnými blokmi s mikrokanálikmi. Pozrime sa na novú ponuku.

Na trh tak prichádza nové vodné chladiče Cooler Master Nepton 140XL a 280L, z ktorých označenie je zrejmý hlavný rozdiel medzi nimi. Prvý je vybavený radiátorom pre jeden 140 mm ventilátor, zatiaľ čo druhý má miesto pre dvoch. To teda v prípade, že ventilátory osadíme len z jednej strany.

Obidva modely majú rovnako ako iné tohto typu uzavretý okruh, čiže chladiace médium je už v ňom obsiahnuté a užívateľ sa nemusí starať o jeho dopĺňanie, alebo celkovú udrží po celú dobu životnosti chladiča. Aby sa médium vyparoval čo najmenej, k tomu poslúži hadice z materiálu FEP, čo je kopolymér s vhodnými vlastnosťami.

Cooler_Master_Nepton_02

Cooler Master tu využíva ventilátory JetFlo 140, ktoré sľubujú schopnosť vyvinúť vysoký statický tlak, čo je predovšetkým u ventilátory slúžia pre prefúknutiu hustého rebro radiátorov veľmi dôležitá vlastnosť. Nepton 280L potom sľubuje, že je schopný uchladit procesor s až 300 W stratového tepla, čiže s pretaktovaním s využitím zvýšeného napätia by nemal byť problém.

Cooler_Master_Nepton_03

Výrobca ďalej spomína, že využíva efektívne medené vodné bloky s mikrokanáliky a lamelou pre usmernenie toku chladiaceho média a tiež sa pochválil novým montážnym mechanizmom, ktorý je vybavený prítlačnými skrutkami, vďaka ktorým ju zvládneme aj bez nástrojov. Nepton 140XL & 280L majú byť k dispozícii ešte v novembri, pričom ceny neboli spomenuté a do našich obchodov tieto chladiče zatiaľ nedorazili.  Dodávame však, že výrobca si chladenie nevyrába a nenavrhuje. Podľa požiadaviek to zabezpečuje ako OEM partner práve Alphacool, ktorý je považovaný za špičku v oblasti vodného chladenia.

Zdroj: Tlačová správa Cooler Master

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno