Domov Novinky Cooler Master uvádza nízkoprofilové vodné chladenie

Cooler Master uvádza nízkoprofilové vodné chladenie

Zdielať

Spoločnosť Cooler Master uvádza na trh nové vodné chladiče MasterLiquid 120 a MasterLiquid 240. Obe novinky ponúkajú nízky profil čerpadlá a systém dvoch komôr oddeľujúce prichádzajúce a odchádzajúce chladiacu kvapalinu pre vyššiu efektivitu a nižšia hlučnosť. Okrem zavedených pätíc procesorov podporujú aj aktuálne platformy AM4 a Kaby Lake.

Inovované je aj vedenie chladiacej kvapaliny, ktoré je zložené z dvoch vrstiev, vonkajšieho opletenie a vnútorné trubice z fluorovaného etylén propylénu (FEP). Ten disponuje lepšími fyzikálnymi vlastnosťami ako klasická guma a prináša menšie absorpciu a vyššiu tepelnú i chemickú odolnosť. Účinnosť umocňuje dvojkomorová pumpa a dva ventilátory so špeciálne navrhnutými, MasterFan Air Balance čepeľami smerujúcimi vzduch cez 120 mm, resp. 240 mm radiátor.

Rovnako ako ďalšie vodné chladenie, ani predstavené modely nepotrebujú žiadnu ďalšiu údržbu po jednoduchej inštalácii, ku ktorej stačí len skrutkovač a základnú manuálnu zručnosť. MasterLiquid 120 resp. 240 budú k dispozícii začiatkom apríla za odporúčanú cenu 63, resp. 72 doláro bez DPH. Dodávame však, že výrobca si chladenie nevyrába a nenavrhuje. Podľa požiadaviek to zabezpečuje ako OEM partner práve Alphacool, ktorý je považovaný za špičku v oblasti vodného chladenia.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno