Domov Novinky Čo prinášajú nové technológiu? Digitálnu anamnézu

Čo prinášajú nové technológiu? Digitálnu anamnézu

Zdielať

Takzvaný „Google efekt“ alebo tiež tendencia nepamätať si informácie, ktoré sa dajú  jednoducho vyhľadať cez internet sa v súčasnosti vyskytuje u väčšiny používateľov mobilných zariadení. Okrem informácií dostupných na internete si používatelia mobilných zariadení nepamätajú ani dôležité osobné informácie.

Telefonovanie

Poukázala na to štúdia spoločnosti Kaspersky, ktorej sa zúčastnilo 6000 respondentov starších ako 16 rokov z ôsmich krajín EÚ. Štúdia odhalila, že väčšina európskych používateľov smartfónov si nepamätá kľúčové telefónne čísla, vrátanie čísiel svojich detí (53%), ich škôl (90%) či svojich pracovísk (51%). Približne tretina respondentov si nespomenie ani na číslo svojho partnera, pričom si ale pamätajú telefónne číslo miesta, kde žili vo veku 10-15 rokov.

zena-a-telefon

Výsledky štúdie naznačujú, že neschopnosť zapamätať si dôležité informácie je spôsobená prenášaním zodpovednosti za ich zapamätanie na digitálne zariadenie, akým je smartfón. Necelá polovica respondentov (43%) vo veku od 16 do 24 rokov uvádza, že ich smartfóny obsahujú všetko, čo potrebujú vedieť alebo si zapamätať.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno