Domov Novinky Čo je pre podniky najdôležitejšie v oblasti bezpečnosti?

Čo je pre podniky najdôležitejšie v oblasti bezpečnosti?

Zdielať

Acronis uviedol, že podľa lokálneho prieskumu, ktorý sa uskutočnil koncom minulého roku medzi slovenskými zákazníkmi, je pre 92% podnikov najdôležitejšia komplexná funkčnosť riešenia kybernetickej ochrany.

Súčasťou tradičnej ochrany dát by podľa nich mala byť predovšetkým ochrana proti ransomvéru, ktorý stále častejšie prichádza v kombinácii s “cyprojackingom“, teda napadnutím počítačov zacieleným na nelegálnu ťažbu kryptomien. Budúcnosť kybernetickej ochrany vidia slovenské spoločnosti v podpore technológií umelej inteligencie, ktorá sa už dnes využíva napríklad pri detekcii a odhaľovaní ransomvérových útokov.

Ďalšími kľúčovými technológiami sú blockchain a cloud. O stále väčšom záujme využívať ešte prednedávnom skoro zabudnutý cloud tiež svedčí rastúci záujem o cloudové podnikové zálohovanie, ktoré sa už takmer vyrovnalo záujmu o zálohovanie do lokálnych úložísk. Z prieskumu, ktorý urobil Acronis medzi slovenskými zákazníkmi, vyplýva, že pri výbere riešení ochrany dát považujú podniky za najdôležitejšiu funkčnosť (92%), užívateľskú prívetivosť (53%) a technickú podporu (36%).

Podľa názoru zákazníkov, najviac ovplyvnia budúcnosť kybernetickej ochrany technológie umelej inteligencie (50%), cloudu (49%) a blockchainu (19%). V roku 2019 chcú firmy predovšetkým investovať do zálohovania (46%), do ochrany pred ransomvérom (31%) a disaster recovery (29%). Preferencie zálohovania do cloudu (46%) sa už takmer vyrovnali preferenciám variantu zálohovania on-premise (54%).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno