Domov Novinky CM Storm Quickfire Rapid s individuálnym podsvietením

CM Storm Quickfire Rapid s individuálnym podsvietením

Zdielať

CM Storm Quickfire Rapid 01Spoločnosť Cooler Master si pod značkou CM Storm pripravila novú verziu svojho staršieho klávesnicového modelu Quickfire Rapid. Ten dostal naviac do názvu písmeno “i” a popri tom predovšetkým funkciu ActivLite. Pod funkciou ActivLite sa skrýva päť režimov podsvietenia s piatimi úrovňami jasu, čo riadi 32-bitový procesor ARM.

Popri štandardných piatich profilov môžeme vytvoriť štyri ďalšie a tie naprogramovať do pamäte klávesnice. Ide konkrétne o to, že môžeme ovládať podsvietenie každej klávesy zvlášť, čo je možné predovšetkým vďaka tomu, že každá je vybavená vlastnou LED.

Zatiaľ nevídanou novinkou je potom to, že môžeme nechať kláves nakrátko rozsvietiť ihneď po jej stlačení, pričom svetlo potom bude pomaly pohasínat. Praktický zmysel to nemá síce žiadny, ale ako svetelný efekt to môže byť pekné. Výrobca to označuje za Trailing Effects a vyskúšať si to môžete virtuálne pomocou myši na stránkach výrobcu.

CM Storm Quickfire Rapid 02

CM Storm Quickfire Rapid je vyrobená z matného plastu a využíva odpojiteľný USB kábel a tlačidlá Cherry MX. K dispozícii tak bude pravdepodobne viac verzií a môžeme očakávať, že tu bude podobný výber ako u pôvodnej Quickfire Rapid. Tá je ponúkaná s tlačidlami Blue, Black a Brown, avšak záleží na regióne. Firma zatiaľ neprezradila nič o dostupnosti a cene, ale uviedla, že táto tlačová správa sa týka iba európskych trhov.

Zdroj: Tlačová správa Cooler Master

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno