Domov Novinky Čítačka elektronických kníh alebo klasickú kniha?

Čítačka elektronických kníh alebo klasickú kniha?

Zdielať

DSC_7749uRozhliadnime sa v dopravnom prostriedku po ľuďoch. Predtým sme videli cestujúcich, ktorý čítali papierovú knihu. Dnes vidíme v ich rukách čím ďalej tým viac čítačky elektronických kníh. Ktorú variantu by ste si zvolili vy? Máte radšej knihu alebo čítačku? A aké sú zásadné rozdiely a výhody oboch variant?

Klasická kniha prináša samozrejme jedinečnú atmosféru. Vonia a pri listovaní máte výnimočný pocit. Knihy nás sprevádzajú našou históriou už takmer 600 rokov. Začiatky rozšírenia kníh sú na prelome rokov 1447 a 1448 a spájame ich s osobou Johanna Gutenberga. Aj keď v poslednej dobe prevažuje pasívne trávenie voľného času s využitím moderných technológií, mnohý z nás si život bez kníh nedokážu predstaviť. Teraz tu však máme možnosť spojiť pohodu a zážitok z čítania s elektronickými hračkami.

Kniha, ale aj čítačka má svoje kúzlo

Čítačky elektronických kníh priniesli nové možnosti pri využití technológií čítania. Jednoducho povedané, čítačky vyvolávajú u čitateľa vďaka špeciálnej technológii displeja veľmi podobný dojem ako pri čítaní skutočnej knihy, sú šetrné pre oči a ich batéria umožňuje spravidla až jeden mesiac intenzívného každodenného čítania.

DSC_7775uDSC_7792uPapierová kniha má svoje kúzlo i patinu a väčšina milovníkov kníh po nej jednoznačne siahne večer v kresle „pri krbe“. Na druhej strane má čítačka obrovské výhody na cestách. Len si predstavte ten rozdiel, či do kufra zabalíte 5 kíl kníh, alebo jednu čítačku s hmotnosťou niekoľkých dekagramov. Alebo nosíte celý deň v kabelke ,,Päťdesiat odtieňov šedej” alebo jednu čítačku, v ktorej máte všetky diely. Skrátka, či už idete na dovolenku, alebo len prechádzate mestskou hromadnou dopravou, čítačka má určite výhody. Môžete do nej jednoducho vložiť celú knižnicu a tú mať neustále vo vrecku. Nemusíte sa báť, že sa vám v kabelke alebo taške zničí väzba a ohnú listy kníh. A naviac, v priebehu niekoľkých sekúnd nájdete napríklad úsek knihy, v ktorej je spomenuté určité slovo.

DSC_7740us

Vďaka spomenutým výhodám nájdu čítačky kníh určite skoré uplatnenie aj vo vyučovacích procesoch a školstve. Veď koľko váži aktovka vášho školáka? A koľko by mohla vážiť, keby v nej boli len zošity a čítačka? Pritom by stačilo len tak málo. Preniesť učebnice do elektronickej podoby, ktorú vie čítačka prečítať. Pozor však, nepleťte si čítačku s tabletom. Tablet je určený na hranie, prehliadanie internetu alebo na prácu s e-mailom a dokumentmi. Tiež si na ňom prečítate elektronickú knihu, ale bez väčšiny výhod uvedených vyššie. Pokiaľ vyberáte čítačku, siahnete po niektorej z osvedčených značiek. Najrozšírenejšia u nás je Kindle a aktuálne vzrastá obľuba čítačiek PocketBook, ktoré si poradí s najväčším počtom formátov elektronických kníh a dokumentov.

Zdroj: Tlačová správa PocketBook

Zdielať
Predchádzajúci článokSony predstavil smartfón strednej triedy: Xperia M2
Nasledujúci článokSony SmartBand SWR10: Náramok od Sony
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno