Domov Novinky Čínske telefóny zaznamenávajú až 75% nárast predajov

Čínske telefóny zaznamenávajú až 75% nárast predajov

Zdielať

Xiaomi Mi2SVybrané značky čínskych telefónov tento rok zaznamenávajú proti minulému roku až 75% nárast predajov. Za zvýšením obľuby stojí snaha čínskych výrobcov o vytvorenie kvalitných telefónov aj výhodná cena v porovnaní s kvalitou. Priemerné ceny menej známych čínskych modelov totiž nepresahujú 280 eur. Hoci čínske výrobky sú často chápané ako menej kvalitné, zákazníci sa nemusia obávať. Tuzemské e-shopy sa cielene snažia ponúkať iba také smartfóny, ktoré nemajú oproti zavedeným značkám príliš vysoký počet reklamácií.

Výsledky predajov za tretí štvrťrok tohto roka, ktoré uverejnila americká spoločnosť Strategy analytics, ukázali na zásadné svetový nárast obľuby čínskych smartfónov značky Xiaomi. Tiež na našom trhu je už dobre etablovaná rad čínskych výrobcov. Popri dobre známych telefónov HTC alebo Huawei rastie popularita i menších značiek. Príkladom môže byť už spomínané Xiaomi, v slovenských e-shopoch však môže zákazník naraziť aj na smartfóny Zopo, THL, Cubot či Oppo. Rovnako ako na svetovom trhu rastú aj u nás predaja týchto telefónov takmer raketovým tempom.

Xiaomi_Mi2S_01

Z cenového hľadiska je možné aj medzi čínskymi modelmi nájsť zásadné rozdiely. Napríklad značka THL má na slovenskom trhu 20 modelov, ktorých priemerná cenová hladina činí 130 eur. Oproti tomu priemerná cena jedného z 12 ponúkaných modelov Xiaomi činí 270 eur, ako ukázala analýza spoločnosti Karsa Technologies.

THL T6 Pro

Hoci pre rad slovenských spotrebiteľov je už niekoľko rokov čínsky výrobok synonymom nekvalitného tovaru, podľa odborníkov sa v prípade čínskych smartfónov ponúkaných v slovenských internetových obchodoch nemusíme obávať.

Zdroj: Tlačová správa Alza, Kasa, Mironet

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno