Domov Novinky Čierna vs. biela: Akú farbu smartfónov používatelia preferujú?

Čierna vs. biela: Akú farbu smartfónov používatelia preferujú?

Zdielať

Honor 6 01Honor vo svojej ankete v krajinách strednej Európy zisťovala, ktorú farbu mobilného telefónu používatelia preferujú. Opýtaní sa tiež podelili o názor, prečo je pre nich biely alebo naopak čierny variant tím pravým. Z ankety aj z predajných výsledkov vlajkovej lodi výrobcu vyplynulo, že sa tesná väčšina prikláňa ku konzervatívnej čiernej podobe. Honor sa na dôvody, prečo preferujú tú, ktorú farbu mobilného telefónu, pýtal naprieč krajinami višegrádskej štvorky na sociálnej sieti Facebook. Tu má značka k dnešnému dňu celkovo vyše 28.000 fanúšikov. Početnejšia 58% skupina opýtaných sa priklonila k čiernej farbe.

Čierna je podľa ich názoru pre spotrebnú elektroniku tradičnejšia a univerzálnejšia. Priaznivci čiernej farby smartfónov argumentovali aj praktickosťou – tmavá farba podľa nich dokáže lepšie zamaskovať prípadné nečistoty. Niektorí používatelia spomenuli, že čierne mobilné telefóny pôsobia luxusnejším dojmom.

Honor 6 02

Zástancov bielych smartfónov bolo medzi zodpovedajúcimi 42%. Argumentovali najmä subjektívne elegantnejším vzhľadom. Ľudia uprednostňujúci bielu farbu oceňujú tiež originalitu oproti “záplave” čiernych telefónov na trhu.

Honor 6 03

Lepšie podľa nich tiež vyniknú ozdobné a ovládacie prvky prístrojov a kontrast čierneho vypnutého displeja oproti svetlému telu prístroja. Racionálne uvažujúci opýtaní si u bielych prístrojov cenia nižšej viditeľnosti škrabancov a odtlačkov prstov.

Cierna vs. biela anketaCierna vs. biela predaje

Honor na predáva oba farebné varianty svojej vlajkovej lodi, osemjadrového smartfónu Honor 6. Mesiac po začatí predaja exkluzívne v e-shope Alza si jeho čierny variant zakúpilo 62% zákazníkov, biely Honor 6 vlastní 38% nakupujúcich.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Honor 6 / 16 GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Honor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno