Domov Novinky Chránite sa na internete ako počítačový expert?

Chránite sa na internete ako počítačový expert?

Zdielať

Internet security 02Počítačoví experti spoločnosti sa s verejnosťou podelili o bezpečnostné opatrenia, prostredníctvom ktorých chránia svoje súkromné údaje pri komunikácii cez e-mail alebo chat, pri používaní smartfónov, počítačových sietí, ako aj pri interakcii s fyzickým svetom. Podľa odborníkov je pri práci s počítačom maximálna opatrnosť opodstatnená. Platí to aj pri cestovaní, o čom svedčí aj fakt, že väčšina počítačových profesionálov si na cesty berie na tento účel vyhradený notebook a telefón.

K základným bezpečnostným pravidlám patrí aj vyhýbanie sa rozhovorom na citlivé témy, pokiaľ si nie sme absolútne istí tým, že vypovedané zostane výlučne medzi aktérmi rozhovoru. Vždy je taktiež dobré všímať si svoje okolie a akékoľvek podozrivé správanie ľudí v našej blízkosti. Ktoré z bezpečnostných odporúčaní expertov používate vy?

Vaša e-mailová schránka je plná osobných informácií o vašich záujmoch, miestach, ktoré chcete navštíviť, či veciach, ktoré by ste si chceli kúpiť. Problémom v tomto prípade nie je zabezpečenie e-mailu, ale samotný obsah vašej e-mailovej komunikácie. Ak nie ste pri písaní e-mailov dostatočne opatrní, prípadne veľmi nerozmýšľate nad tým, koho všetkého do konverzácie zahŕňate, môžete si spôsobiť problémy.

Bezpecnost a ochrana 06

Citlivé osobné či firemné dáta nie sú ohrozené len na internete, ale aj v reálnom živote. Pri cestovaní napríklad odborníci odporúčajú používať na tento účel vyhradený cestovný telefón a notebook, pričom tieto by nemali obsahovať žiadne citlivé údaje. Oplatí sa dávať si pozor a obmedziť možný prístup k zariadeniam na minimum a radšej ich nenechávať bez dozoru napríklad ani v hotelovej izbe.

Vo svete čoraz dokonalejších on-line hrozieb je vhodné použiť spoľahlivé bezpečnostné riešenie schopné kompletne chrániť používateľa pred počítačovými hrozbami na všetkých zariadeniach, ktoré používajú pre komunikáciu, obchod a bankové operácie.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno